Denisov: Fayzullaev transferi CSKA uchun foydali
Sobiq Moskva CSKA va O‘zbekiston terma jamoasi futbolchisi Vitaliy Denisov Abbosbek Fayzullaevning Turkiya chempionatidagi klubga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, “Armiya” jamoasi futbolchisiga “Istanbul Boshakshehir” klubi qiziqish bildirgani ma’lum bo‘lgandi. So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi hali tibbiy ko‘rikdan o‘tmagan va bu boradagi xabarlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi.
Transfer summasi taxminan 7 million yevro bo‘lishi kutilmoqda. Denisovning so‘zlariga ko‘ra, mavsum kutilgan darajada samarali bo‘lmaganiga qaramay, futbolchi ham terma jamoa, ham klub uchun o‘z hissasini qo‘shdi.
CSKA va Abbosbek bu transferdan foyda ko‘radi, chunki u eng kuchli ligaga emas, balki yaxshi darajadagi klubga o‘tmoqda. O‘tgan mavsumda 21 yoshli yarim himoyachi klub darajasida 39 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi.

Денисов: Трансфер Файзуллаева полезен для ЦСКА
Бывший игрок московского ЦСКА и сборной Узбекистана по футболу Виталий Денисов высказал мнение о возможном переходе Аббосбека Файзуллаева в клуб чемпионата Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что к футболисту "Армии" проявил интерес клуб "Истанбул Башакшехир". Согласно последней информации, футболист еще не прошел медицинское обследование, и сообщения об этом не соответствуют действительности.
Сумма трансфера ожидается около 7 миллионов евро. По словам Денисова, несмотря на то, что сезон не оказался таким успешным, футболист внес свой вклад как в сборную, так и в клуб.
ЦСКА и Аббосбек получат выгоду от этого трансфера, так как он переходит не в сильнейшую лигу, а в клуб хорошего уровня. В прошлом сезоне 21-летний полузащитник провел 39 матчей на клубном уровне, забил 3 гола и сделал 8 голевых передач.