Ilya Vaxaniya «Zenit»da o‘ynashni orzu qiladi
«Rostov» jamoasi himoyachisi Ilya Vaxaniya o‘z klubining birinchi turdagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida doimo bu maydonga qaytishdan mamnunlik his qilishini ta’kidladi. Shuningdek, Vaxaniya «Gazprom Arena» stadionida o‘ynash orzusida ekanligini aytdi.
Ushbu o‘yinda g‘alaba qozonishga yaqin bo‘lishganini, ammo natijadan qat’i nazar, maydonda o‘ynash juda yoqimli ekanligini bildirdi. Ilya Vaxaniya «Zenit» akademiyasida tarbiyalangan va Sankt-Peterburgda tug‘ilgan.
U ilgari «Zenit»ning zaxira jamoasida o‘ynagan, 2023 yilda esa «Rostov»ga o‘tgan. Hozirda u jamoaning asosiy futbolchilaridan biri hisoblanadi.
Birinchi tur o‘yinida «Rostov» «Zenit»ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu g‘alaba Sankt-Peterburg jamoasi uchun iroda bilan qozonilgan natija bo‘ldi.

Илья Вахания мечтает играть в «Зените»
Защитник команды «Ростов» Илья Вахания высказался о первом матче своего клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что всегда испытывает удовольствие от возвращения на это поле. Также Вахания сказал, что мечтает играть на стадионе «Газпром Арена».
Он сообщил, что был близок к победе в этом матче, но, независимо от результата, играть на поле было очень приятно. Илья Вахания воспитанник академии «Зенита» и родился в Санкт-Петербурге.
Ранее он играл в резервной команде «Зенита», а в 2023 году перешел в «Ростов». В настоящее время он является одним из основных игроков команды.
В первом туре «Ростов» проиграл «Зениту» со счетом 1:2. Эта победа стала результатом, добытым с усилием для команды из Санкт-Петербурга.