Volfsburg Sardjent uchun narx bo‘yicha kelisholmadi
Nemisning "Volfsburg" klubi inglizning "Norvich" jamoasidan hujumchi Josh Sardjentni sotib olish bo‘yicha muzokaralarni to‘xtatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda WAZ portali xabar berdi. "Norvich" 25 yoshli futbolchi uchun 20 million yevrodan ko‘proq mablag‘ olishni rejalashtirgan edi.
"Volfsburg" tomonidan berilgan so‘nggi taklif 19 million yevro miqdorida bo‘lib, u rad etildi va shu sababli tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar yakunlandi. O‘tgan mavsumda Sardjent Angliya chempionatining ikkinchi darajali ligasida o‘ynadi.
U jarohatlar sabab ikki oy maydonga tusha olmadi, ammo jamoa uchun barcha musobaqalarda jami 33 o‘yinda qatnashib, 15 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. Shuningdek, Sardjent Amerika Qo‘shma Shtatlari terma jamoasi tarkibida 2020 yilda KONKAKAF Millatlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan.

Вольфсбург не смог договориться по цене с Сарджентом
Немецкий клуб "Вольфсбург" прекратил переговоры о покупке нападающего Джоша Сарджента у английской команды "Норвич". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает портал WAZ. "Норвич" планировал получить более 20 миллионов евро за 25-летнего футболиста.
Последнее предложение от "Вольфсбурга" составило 19 миллионов евро, и оно было отклонено, в результате чего переговоры между сторонами завершились. В прошлом сезоне Сарджент играл в чемпионате Англии во втором дивизионе.
Он не мог выйти на поле два месяца из-за травм, но в общей сложности принял участие в 33 матчах во всех соревнованиях за команду, забив 15 голов и отдав 5 голевых передач. Также Сарджент стал победителем Лиги наций КОНКАКАФ в составе сборной США в 2020 году.