Karapuzov: Groznida o‘ynash safardan yaxshi
Nijegorodlik "Pari NN" jamoasi o‘yinchisi Vladislav Karapuzov Rossiya Premyer Ligasi uchinchi turida Moskva "Lokomotiv" klubiga qarshi o‘yin Groznida bo‘lib o‘tishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda oldinroq Rossiya Premyer Ligasining matbuot xizmati rasmiy ravishda xabar bergan edi. Karapuzov "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida, Rossiya Kubogida Makhachkala "Dinamo" jamoasiga qarshi o‘yin bo‘lishini, bu esa uzoqqa sayohat qilishdan ko‘ra yaxshiroq ekanligini ta’kidladi.
U Grozni stadionini yaxshi ko‘rishini va u yerda o‘ynashdan rohatlanishini bildirdi. Shuningdek, "Pari NN" jamoasi yangi mavsumdagi birinchi o‘yinida Kazanda "Krasnodar"ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lganini eslatib o‘tish lozim.
Birinchi turda esa "Lokomotiv" jamoasi o‘z maydonida "Sochi"ni 3:0 hisobida mag‘lub etgan. Ushbu ma’lumotlar Rossiya chempionatining joriy mavsumidagi holatni yaxshiroq tushunishga yordam beradi.

Карпузов: Играть в Грозном лучше, чем в поездке
Игрок нижегородской команды "Пари НН" Владислав Карапузов сообщил, что матч третьего тура Российской Премьер-Лиги против московского клуба "Локомотив" пройдет в Грозном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее об этом официально сообщила пресс-служба Российской Премьер-Лиги. Карапузов в интервью телеканалу "Матч ТВ" отметил, что матч Кубка России против махачкалинского "Динамо" будет, и это лучше, чем дальняя поездка.
Он заявил, что любит стадион в Грозном и получает удовольствие от игры там. Также стоит отметить, что команда "Пари НН" в своем первом матче нового сезона потерпела поражение от "Краснодара" со счетом 0:3 в Казани.
В первом туре команда "Локомотив" на своем поле обыграла "Сочи" со счетом 3:0. Эти данные помогут лучше понять текущее состояние чемпионата России в этом сезоне.