Allegri: Arsenalga qarshi o‘yin foydali mashg‘ulot bo‘ldi
Milan jamoasining bosh murabbiyi Massimiliano Allegri Singapurda bo‘lib o‘tgan do‘stlik uchrashuvidagi Londonning Arsenal klubiga qarshi o‘yin natijalarini tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv rossoneerilar uchun 0:1 hisobida minimal mag‘lubiyat bilan yakunlandi. Allegri bu o‘yinni Yevropaning eng kuchli klublaridan biriga qarshi foydali mashg‘ulot deb baholadi.
U ta’kidlashicha, jamoa faqat 15 kun tayyorgarlik ko‘rgan, shuning uchun o‘yinni aynan shu sharoitda baholash muhimdir. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar ayniqsa topsiz o‘yinda katta harakat qilmoqda.
Jamoa o‘yindagi intensivlik va o‘zaro muvofiqlikni oshirgan. Shuningdek, Allegri mag‘lubiyatga qaramay, o‘z futbolchilarining harakatlarida ijobiy belgilarni ko‘rdi.
U bu fikrlarini La Gazzetta dello Sport nashriga bergan intervyusida bayon etdi. Umuman olganda, murabbiy jamoaning o‘sish va rivojlanish yo‘lida ekanligini ta’kidladi.

Аллегри: Игра против Арсенала была полезной тренировкой
Главный тренер Милана Массимилиано Аллегри проанализировал результаты игры против лондонского клуба Арсенал, которая прошла в Сингапуре в рамках товарищеского матча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась минимальным поражением россонери со счетом 0:1. Аллегри оценил эту игру как полезную тренировку против одного из сильнейших клубов Европы.
Он отметил, что команда готовилась всего 15 дней, поэтому важно оценивать игру именно в этих условиях. По словам тренера, футболисты особенно активно действовали в игре без мяча.
Команда увеличила интенсивность игры и взаимопонимание. Также, несмотря на поражение, Аллегри увидел положительные моменты в действиях своих игроков.
Он высказал эти мысли в интервью газете La Gazzetta dello Sport. В целом, тренер подчеркнул, что команда находится на пути роста и развития.