Pogrebnyak Jersonni Xalk va Vitsel bilan solishtirmadi
Pavel Pogrebnyak Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga yangi qo‘shilgan futbolchi Jerson Santosni klubning avvalgi mashhur o‘yinchilari Xalk va Aksel Vitsel bilan solishtirmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning fikricha, Xalk ijodkor va kuchli zarbaga ega bo‘lsa, Vitsel “Atletiko”da asosan himoyaviy vazifani bajarardi. Shu sababli, Jersonni faqat narxi jihatidan ularning darajasi bilan taqqoslash mumkin, dedi Pogrebnyak “Sport-Express”ga bergan intervyusida.
Jersonning “Zenit”ga transferi 25 million yevroga baholanmoqda. Uning avvalgi klubi Braziliyaning nufuzli jamoasi “Flamengo” hisoblanadi.
Xalk “Zenit” safida 2012 yildan 2016 yilgacha o‘ynagan va hozirda o‘z yurtida, Braziliyada faoliyat olib bormoqda. Vitsel ham 2012 yildan 2016 yilgacha “Zenit”da o‘ynagan, hozirda esa 36 yoshda bo‘lib, o‘tgan mavsumda Madridning “Atletiko” klubini tark etgan.

Погребняк не сравнивал Халка и Вицела
Павел Погребняк, новый игрок санкт-петербургского "Зенита", не сравнил Жерсона Сантоса с предыдущими известными игроками клуба Халком и Акселем Витселем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По их мнению, Халк был креативным и обладал мощным ударом, тогда как Витсель в "Атлетико" в основном выполнял защитные функции. Поэтому Жерсона можно сравнивать с ними только по цене, сказал Погребняк в интервью "Спорт-Экспресс".
Трансфер Жерсона в "Зенит" оценивается в 25 миллионов евро. Его предыдущим клубом является бразильская престижная команда "Фламенго".
Халк играл за "Зенит" с 2012 по 2016 год и сейчас продолжает карьеру на родине, в Бразилии. Витсель также играл за "Зенит" с 2012 по 2016 год, сейчас ему 36 лет, и он покинул мадридский "Атлетико" в прошлом сезоне.