Mauro Diale ota bo‘lib, ta’til oldi
Ariel Kipershmid, Grozniyning "Ahmat" jamoasi yarim himoyachisi Mauro Luna Dialening manfaatlarini himoya qiluvchi vakil, futbolchining jamoa tarkibida yo‘qligi haqida izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Luna Diale Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida Kazanning "Rubin" jamoasiga qarshi o‘yinda (0:2) ro‘yxatda bo‘lmadi. Kipershmidning so‘zlariga ko‘ra, Mauro Diale ota bo‘lgan va klub unga qo‘shimcha ta'til kunlarini taqdim etgan.
Haftaning oxirida futbolchi jamoaga qaytishi kutilmoqda. 26 yoshli argentinalik futbolchi 2024 yildan beri "Ahmat" safida o‘ynamoqda.
O‘tgan mavsumda u 23 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urdi va 1 ta golga uzatma berdi. So‘nggi chempionatning ikkinchi yarmida u asosiy tarkibdan ko‘ra ko‘proq zaxirada o‘tirgani inobatga olinsa, uning hozirgi yo‘qligi jamoa uchun jiddiy muammo tug‘dirmaydi.
Shu sababli futbolchining vaqtinchalik ta’tili jamoaning o‘yini va natijalariga salbiy ta’sir ko‘rsatmasligi aytilmoqda.

Мауро Диале стал отцом и взял отпуск
Ариэль Кипершмид, представитель интересов полузащитника "Ахмата" Мауро Луна Диале, прокомментировал отсутствие футболиста в составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Луна Диале не был в списке на матч первого тура Российской Премьер-Лиги против казанского "Рубина" (0:2). По словам Кипершмида, Мауро Диале стал отцом, и клуб предоставил ему дополнительные дни отпуска.
В конце недели ожидается возвращение футболиста в команду. 26-летний аргентинец играет за "Ахмат" с 2024 года.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 23 матчах, забил 1 гол и отдал 1 голевую передачу. Учитывая, что во второй половине последнего чемпионата он больше сидел на скамейке запасных, его текущее отсутствие не создает серьезных проблем для команды.
Поэтому сообщается, что временный отпуск футболиста не окажет негативного влияния на игру и результаты команды.