Djikiya Antalyaspor bilan do‘stona o‘yinda maydonda
Himoyachi Georgiy Djikiya, ilgari Moskva “Spartak”i va Rossiya terma jamoasida o‘ynagan, “Antalyaspor” klubi bilan do‘stona uchrashuvda ishtirok etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiya chempionatining vakili sifatida maydonga tushgan jamoa so‘nggi mavsumda 15-o‘rinni egallagan. Uchrashuv Makedoniyaning sakkizinchi o‘rindagi “Tikvesh” klubi bilan bo‘lib, o‘yinda hisob 0:0 ga teng yakunlandi.
Djikiya boshlang‘ich tarkibda maydonga tushdi. “Antalyaspor” vakillari o‘yin oldidan barcha qarzlarini to‘lab bo‘lganliklarini ma’lum qilishdi va endi futbolchilarni rasmiy ro‘yxatga olish imkoniga ega bo‘lishdi.
Djikiya 8 avgustdan boshlab yangi jamoasi safida rasmiy musobaqalarda ishtirok eta oladi. “Antalyaspor”ning birinchi raqibi “Kasimpasha” jamoasi bo‘ladi.
Bu jarayon klub faoliyatini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Klub va futbolchi uchun yangi mavsumda muvaffaqiyatlar tilanadi.

Джикия на поле в товарищеском матче с Антальяспором
Защитник Георгий Джикия, ранее игравший за московский "Спартак" и сборную России, принял участие в товарищеском матче с клубом "Антальяспор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда, выступающая в чемпионате Турции, заняла 15-е место в последнем сезоне. Матч прошел против македонского клуба "Тиквеш", и игра завершилась со счетом 0:0.
Джикия вышел в стартовом составе. Представители "Антальяспора" сообщили, что перед игрой они погасили все свои долги и теперь имеют возможность официально зарегистрировать игроков.
С 8 августа Джикия сможет участвовать в официальных соревнованиях в составе своей новой команды. Первым соперником "Антальяспора" станет команда "Касымпаша".
Этот процесс будет способствовать дальнейшему укреплению деятельности клуба. Желаем успехов клубу и футболисту в новом сезоне.