Spertsyan Rossiyaning Yevrokubklarga qaytishini kutmoqda
Krasnodar jamoasining kapitanı va hujumchi yarim himoyachisi Eduard Spertsyan Rossiya jamoalari rasmiy xalqaro musobaqalarga qachon qaytishi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «RB Sport»ga bergan intervyusida hazil bilan, bunday savol unga emasligini aytdi. Shuningdek, u jamoa sifatida Yevropa kuboklarida o‘ynashni xohlashlarini va Rossiya klublarining xalqaro musobaqalarga qaytishini intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi.
Ma’lumki, UEFA va FIFA Rossiya futbol ittifoqiga nisbatan sanksiyalarni deyarli uch yarim yildan beri amalda qo‘llamoqda. Ushbu cheklovlar Rossiya futbol ittifoqi ostidagi barcha jamoalarga taalluqlidir.
Natijada, Rossiya Premyer Ligasi klublari hozirda Yevropa kuboklarida ishtirok eta olmaydi, milliy terma jamoa esa faqat do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazmoqda. Bu holat Rossiya futbolining xalqaro maydondagi faoliyatiga sezilarli ta’sir ko‘rsatmoqda va muxlislar orasida katta umid bilan sanksiyalar bekor qilinishini kutish davom etmoqda.

Серпстян ожидает возвращения России в Еврокубки
Капитан команды Краснодар и нападающий полузащитник Эдуард Сперцян ответил на вопрос о том, когда российские команды вернутся к официальным международным соревнованиям. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью «RB Sport» он в шутливой форме сказал, что такой вопрос не к нему. Также он подчеркнул, что команда хочет играть в европейских кубках и с нетерпением ждет возвращения российских клубов к международным соревнованиям.
Известно, что УЕФА и ФИФА применяют санкции к Российскому футбольному союзу уже почти три с половиной года. Эти ограничения касаются всех команд под эгидой Российского футбольного союза.
В результате клубы Российской Премьер-Лиги в настоящее время не могут участвовать в европейских кубках, а национальная сборная проводит только товарищеские матчи. Эта ситуация значительно влияет на международную деятельность российского футбола, и среди болельщиков продолжается ожидание отмены санкций с большой надеждой.