Yeremiya Rekoba, sobiq Milan "Inter" jamoasida o‘ynagan Alvaro Rekobaning o‘g‘li, Ispaniyaning "Las-Palmas" klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2003 yilda Komo shahrida tug‘ilgan. Uning ota-onasi aytishicha, dastlab uni Yeremiyas deb nomlamoqchi bo‘lishgan, ammo ro‘yxatga olish jarayonida hayajon tufayli ism oxiridagi "s" harfi unutib qoldirilgan.
2023 yil sentabr oyida Yeremiya "Nasyonal" jamoasi bilan birinchi professional shartnomasini imzoladi. 2024 yil 20 aprel kuni u klub safida birinchi golini urdi.
Bu gol "Ramply"ga qarshi bo‘lib o‘tgan chempionat o‘yinida qayd etildi. Umuman olganda, Yeremiya "Nasyonal" jamoasi safida 74 ta o‘yin o‘tkazib, 14 ta gol urdi va 6 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Uning faoliyati jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, kelajakda yanada katta yutuqlarga erishishi kutilmoqda.

Еремия Рекоба дебютировал в "Лас-Палмас"
Еремия Рекоба, сын бывшего игрока миланского "Интера" Альваро Рекобы, подписал контракт с испанским клубом "Лас-Пальмас". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он родился в 2003 году в городе Комо. По словам его родителей, изначально они хотели назвать его Еремией, но в процессе регистрации из-за волнения была забыта буква "с" в конце имени.
В сентябре 2023 года Еремия подписал свой первый профессиональный контракт с командой "Насьональ". 20 апреля 2024 года он забил свой первый гол за клуб.
Этот гол был зафиксирован в чемпионатном матче против "Рампли". В общей сложности Еремия провел 74 игры за команду "Насьональ", забил 14 голов и сделал 6 голевых передач.
Его деятельность имеет важное значение для команды, и ожидается, что в будущем он добьется еще больших успехов.