Milan Juventus bilan Vlahovich transferini muhokama qilmoqda
Milan klubi Serbiyalik hujumchi Dushan Vlahovichni transfer qilish masalasida Juventus bilan muzokaralar boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Italiyalik ishonchli manba Alfredo Pedulla o‘zining rasmiy saytida ma’lum qildi. Manbaga ko‘ra, klub rahbarlari o‘rtasida so‘nggi soatlarda aloqalar o‘rnatilgan.
Avvalroq Vlahovich yangi bosh murabbiy Massimiliano Allegriga ham murojaat qilgan. Har ikki tomon ham bitimga qiziqish bildirgan, biroq moliyaviy masalalar muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Transfer jarayonida asosiy murakkablik kompensatsiya masalasida yuzaga kelmoqda. Juventus futbolchining maoshini pasaytirishni qabul qilsa, unga maoshning bir qismini to‘lashga majbur bo‘lishi mumkin.
Shunday bo‘lsa, amaldagi shartnoma bo‘yicha taxminan 12 million yevro miqdoridagi mablag‘ uzoq muddatga taqsimlanishi ehtimoli mavjud. O‘tgan mavsumda Vlahovich Juventus safida 44 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qanchalik foydali ekanligini ko‘rsatadi. Hozirgi paytda tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishish ustida ishlar davom etmoqda.

Милан обсуждает трансфер Влаховича с Ювентусом
Клуб Милан начал переговоры с Ювентусом по поводу трансфера сербского нападающего Душана Влаховича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил итальянский надежный источник Альфредо Педулла на своем официальном сайте. По информации источника, в последние часы установлены контакты между руководством клубов.
Ранее Влахович также обратился к новому главному тренеру Массимилиано Аллегри. Обе стороны выразили интерес к сделке, однако финансовые вопросы имеют важное значение.
Основная сложность в процессе трансфера возникает по вопросу компенсации. Если Ювентус согласится на снижение зарплаты игрока, ему может потребоваться выплатить часть зарплаты.
Таким образом, по действующему контракту существует вероятность распределения суммы в размере примерно 12 миллионов евро на длительный срок. В прошлом сезоне Влахович провел 44 матча за Ювентус, забив 17 голов и отдав 5 голевых передач.
Эти показатели показывают, насколько он полезен для команды. В настоящее время продолжаются работы по достижению соглашения между сторонами.