Reshford Yamalani iste’dodli futbolchi deb atadi
Futbolchi Markus Reshford yaqinda "Barselona" jamoasiga qo‘shildi va jamoa hamkori Lamin Yemala haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli ingliz futbolchisi chorshanba kuni "ko‘k-binafsha" jamoasining yangi a’zosi sifatida rasmiy taqdimotdan o‘tdi. Kataloniyaliklar uni "Manchester Yunayted" klubidan ijaraga oldi.
Suhbat davomida Reshford yosh yulduz Lamin Yemala haqida so‘ralganda, u uni juda iste’dodli deb baholadi. U o‘tgan mavsumda dunyoning eng yaxshi futbolchilaridan biri bo‘lganini ta’kidladi.
Markus Reshford sportda har kim eng yaxshi futbolchilar bilan o‘ynashni istashini aytdi. Shuningdek, "Barselona" "qizil iblislar" tarbiyalanuvchisini taxminan 30 million yevroga sotib olish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Bu transfer jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi va yosh futbolchilarga e’tibor qaratilishini ko‘rsatadi.

Рэшфорд назвал Ямалу талантливым футболистом
Футболист Маркус Решфорд недавно присоединился к команде "Барселона" и высказался о своем партнере по команде Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний английский футболист в среду прошел официальную презентацию в качестве нового члена "сине-фиолетовой" команды. Каталонцы арендовали его у клуба "Манчестер Юнайтед".
Во время беседы, когда Решфорда спросили о молодом таланте Ламине Ямале, он оценил его как очень талантливого. Он отметил, что в прошлом сезоне он был одним из лучших футболистов мира.
Маркус Решфорд сказал, что в спорте каждый хочет играть с лучшими футболистами. Также "Барселона" имеет возможность приобрести "красного дьявола" за примерно 30 миллионов евро.