Oʻzbekistonga sovuq antisiklon kirib kelmoqda
Rossiya Premer Ligasi ikkinchi tur o‘yinlariga bosh hakamlar nomi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kirill Levnikov boshchiligidagi hakamlar guruhi markaziy o‘yinni, ya’ni “Krasnodar” va Moskva “Lokomotiv” jamoalari o‘rtasidagi bahsni boshqaradi. Ikkinchi tur o‘yinlari bosh hakamlari ro‘yxati quyidagicha: 25 iyul, juma kuni “Krylya Sovetov” va “Pari NN” o‘yinini Sergey Cheban boshqaradi.
26 iyul, shanba kuni “Spartak” va “Baltika” o‘yini hakami Sergey Karasyov bo‘ladi. “Dinamo” Moskva va “Rostov” o‘rtasidagi o‘yinni Pavel Kukuyan boshqaradi.
“Krasnodar” va “Lokomotiv” o‘yini hakami Kirill Levnikov, “Sochi” va “Akron” uchrashuvi esa Vladislav Tselovalnikov nazoratida o‘tadi. 27 iyul, yakshanba kuni esa CSKA va “Ahmat” o‘rtasidagi o‘yin Sergey Ivanov tomonidan boshqariladi.
“Orenburg” va “Dinamo” Mahachkala o‘yini hakami Inal Tanashev, “Rubin” va “Zenit” o‘rtasidagi bahs esa Aleksey Sukhoy tomonidan boshqariladi. Ushbu hakamlar jamoalarning adolatli o‘yin o‘tkazishini ta’minlashda muhim rol o‘ynaydi.

Левников будет судить матч между Краснодаром и Локомотивом
Имя главных судей матчей второго тура Российской Премьер-Лиги стало известно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Судейская группа под руководством Кирилла Левникова будет судить центральный матч, а именно встречу между командами "Краснодар" и московским "Локомотивом". Список главных судей второго тура выглядит следующим образом: 25 июля, в пятницу, матч "Крылья Советов" и "Пари NN" будет судить Сергей Чебан.
26 июля, в субботу, судья матча "Спартак" и "Балтика" будет Сергей Карасёв. Матч между "Динамо" Москва и "Ростовом" будет судить Павел Кукуян.
Матч "Краснодар" и "Локомотив" будет судить Кирилл Левников, а встречу "Сочи" и "Акрон" будет контролировать Владислав Целовальников. 27 июля, в воскресенье, матч между ЦСКА и "Ахматом" будет судить Сергей Иванов.
Матч "Оренбург" и "Динамо" Махачкала будет судить Инал Танашев, а встречу "Рубин" и "Зенит" будет контролировать Алексей Сухой. Эти судьи играют важную роль в обеспечении честной игры команд.