Tedeev: Dzyuba RPLning eng yaxshi to‘purari bo‘lsin
«Akron» jamoasining bosh murabbiyi Zaur Tedeev o‘z shogirdi, hujumchi Artyom Dzyubani yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, u Dzyuba Rossiya Premer-ligasining eng yaxshi to‘purariga aylanishini istaydi. Artyomning mahorati, insoniy fazilatlari, energiyasi va qat’iyati unga har qanday marraga erishish imkonini beradi.
U haqiqiy yetakchi bo‘lib, undan har qanday natija kutish mumkin. Tedeev «Match TV»ga bergan intervyusida bu fikrlarni bildirib, Dzyubani eng yaxshi to‘purar sifatida ko‘rishni xohlayotganini ta’kidladi.
Artyom Dzyuba avgust oyida 37 yoshga to‘ladi. Yoz boshida hujumchi «Akron» bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirdi.
Tol’yatti jamoasi safida u 25 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 7 ta golli uzatma berdi. Bu natijalar uning jamoaga bo‘lgan hissasini ko‘rsatadi.
Rossiya Premer-ligasining navbatdagi o‘yini 26 iyul, shanba kuni «Akron» va «Sochi» jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Tedeevning jamoasi birinchi turda «Krylya Sovetov» bilan durang o‘ynagan, o‘yin 1:1 hisobida yakunlangan.

Тедеев: Дзюба пусть будет лучшим бомбардиром РПЛ
Главный тренер команды «Акрон» Заур Тедеев высоко оценил своего подопечного, нападающего Артёма Дзюбу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, он хочет, чтобы Дзюба стал лучшим бомбардиром Российской Премьер-Лиги. Мастерство Артёма, его человеческие качества, энергия и настойчивость позволяют ему достигать любых высот.
Он настоящий лидер, от которого можно ожидать любых результатов. Тедеев в интервью «Матч ТВ» выразил эти мысли и подчеркнул, что хочет видеть Дзюбу как лучшего бомбардира.
Артём Дзюба в августе исполнится 37 лет. В начале лета нападающий продлил контракт с «Акроном» ещё на один сезон.
В составе тольяттинской команды он провел 25 официальных матчей, забил 10 голов и сделал 7 голевых передач. Эти результаты показывают его вклад в команду.
Следующий матч Российской Премьер-Лиги состоится 26 июля, в субботу, между командами «Акрон» и «Сочи». Команда Тедеева сыграла вничью с «Крыльями Советов» в первом туре, матч завершился со счётом 1:1.