Pinyaevning transferi 10 million yevrodan oshadi
Yuriy Belous, ilgari «Lokomotiv» jamoasida vitse-prezident lavozimida ishlagan mutaxassis, hujumchi yarim himoyachi Sergey Pinyaev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 20 yoshli Pinyaev Moskva markaziy sport klubiga (CSKA) o‘tish variantini rad etgan. Belousning so‘zlariga ko‘ra, Pinyaevning transfer qiymati bir-ikki yil ichida o‘n million yevrodan oshishi kutilmoqda.
Agar u jarohatlardan saqlansa va hozirgi darajasida o‘ynashni davom ettirsa, katta muvaffaqiyatlarga erishadi va keyinchalik nafaqat CSKA, balki Yevropaning nufuzli klublaridan biriga o‘tadi. Shuningdek, Belous shuni ta’kidladi-ki, Pinyaevga o‘xshab past bo‘yiga qaramay yuqori darajada o‘ynay oladigan ko‘plab futbolchilar bor.
«Lokomotiv» safida Sergey Pinyaev 88 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol urdi va 13 marta jamoadoshlariga gollarni taqdim etdi. Uning faoliyati jamoa uchun muhim bo‘lib, kelajakda yanada yuqori natijalarga erishishi kutilmoqda.

Трансфер Пиняева превысит 10 миллионов евро
Юрий Белоус, ранее работавший в должности вице-президента команды «Локомотив», высказался о полузащитнике-нападающем Сергее Пиняеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 20-летний Пиняев отклонил вариант перехода в Московский центральный спортивный клуб (ЦСКА). По словам Белоуса, ожидается, что стоимость трансфера Пиняева через год-два превысит десять миллионов евро.
Если он избежит травм и продолжит играть на текущем уровне, он добьется больших успехов и в дальнейшем перейдет не только в ЦСКА, но и в один из престижных клубов Европы. Также Белоус отметил, что, несмотря на невысокий рост, есть много футболистов, способных играть на высоком уровне, как Пиняев.
В составе «Локомотива» Сергей Пиняев провел 88 официальных матчей, забил 16 голов и 13 раз ассистировал своим товарищам по команде. Его деятельность была важна для команды, и в будущем ожидаются еще более высокие результаты.