Olusegun ijarasi «Ahmat»ga emas, «Pari NN»ga o‘tdi
Ma’lum bo‘lishicha, «Krasnodar» klubi futbolchisi Olakunle Olusegun so‘nggi daqiqada «Ahmat» emas, «Pari NN» klubiga o‘tgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq uning «Ahmat»ga ijaraga berilishi kutilayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. «Pari NN» sport direktori Aleksandr Udaltsov Olusegunning ijarasini «Ahmat»ga berilishining oldini olgan.
U futbolchini «Krasnodar»dan Aleksandr Koksharov orqali «Pari NN»ni tanlashga ishontirgan. Koksharov o‘zi ilgari «Pari NN»da o‘ynagan va Nizhniy Novgorodning barcha afzalliklarini Olusegunga tushuntirib bergan.
Natijada futbolchi bir kun ichida qarorini o‘zgartirgan. Bu haqda ichki manba, Ivan Karpov, o‘zining Telegram-kanalida ma’lum qilgan.
Shuningdek, chorshanba kuni Olusegun «Ahmat» tomonidan ijaraga olinishi xabar qilingandi. «Ahmat» klubini «Krasnodar»da unga tanish bo‘lgan murabbiy Aleksandr Storojuk boshqaradi.
Ammo payshanba kuni Olakunle Olusegun «Krasnodar»dan «Pari NN»ga o‘tganligi rasmiylashdi. Bu holat futbolchining kelajagi va klublar o‘rtasidagi muzokaralarda yuz bergan o‘zgarishlarni ko‘rsatadi.

Олу сегун аренда «Ахмат» не, а «Пари НН» перешла
Согласно информации, футболист клуба «Краснодар» Олакунле Олу сегун в последний момент перешел не в «Ахмат», а в клуб «Пари НН». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что его аренда в «Ахмат» ожидается. Спортивный директор «Пари НН» Александр Удальцов предотвратил аренду Олу сегуна в «Ахмат».
Он убедил футболиста выбрать «Пари НН» через Александра Кокшарова из «Краснодара». Кокшаров ранее сам играл в «Пари НН» и объяснил Олу сегуну все преимущества Нижнего Новгорода.
В результате футболист изменил свое решение за один день. Об этом сообщил внутренний источник Иван Карпов в своем Telegram-канале.
Также в среду сообщалось, что Олу сегун будет арендован «Ахматом». Клуб «Ахмат» возглавляет тренер Александр Сторожук, который знаком с ним по «Краснодару».
Однако в четверг было официально подтверждено, что Олакунле Олу сегун перешел из «Краснодара» в «Пари НН». Этот случай показывает изменения в будущем футболиста и в переговорах между клубами.