RFС va RPL stadionlarda pivoni tiklamoqchi
Rossiyada stadionlarda pivo sotilishini tiklash masalasi bo‘yicha davlat dumasi deputati Dmitriy Svishchov fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi va Premyer-liga rahbarlari pivo mahsulotlarini stadionlarda yana sotishni qo‘llab-quvvatlamoqda. Svishchovning ta’kidlashicha, hozirgi vaqtda sport sohasida moliyaviy qiyinchiliklar yuzaga kelgan.
Klublar egalarining, investorlarning va homiylarning xarajatlarni qisqartirishi sababli qo‘shimcha daromad manbalarini izlash zarur. Rossiyada sport obyektlarida pivo va boshqa alkogolli ichimliklarni sotish 2005 yildan beri taqiqlangan.
Faqatgina 2017 yildagi Konfederatsiyalar kubogi va 2018 yildagi jahon chempionati vaqtida bu taqiq vaqtinchalik bekor qilingan va pivo sotilgan. Rossiya Premyer-ligasining ikkinchi tur o‘yinlari 25 dan 27 iyulgacha davom etadi.

RFС и RPL хотят восстановить пиво на стадионах
В России депутат Государственной думы Дмитрий Свищев высказал мнение о восстановлении продажи пива на стадионах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, руководство Российского футбольного союза и Премьер-лиги поддерживает продажу пивных продуктов на стадионах. Свищев отметил, что в настоящее время в спортивной сфере возникли финансовые трудности.
Из-за сокращения расходов владельцев клубов, инвесторов и спонсоров необходимо искать дополнительные источники дохода. В России продажа пива и других алкогольных напитков на спортивных объектах запрещена с 2005 года.
Только во время Кубка конфедераций 2017 года и чемпионата мира 2018 года этот запрет был временно отменен, и пиво продавалось. Второй тур матчей Российской Премьер-лиги пройдет с 25 по 27 июля.
Руководители хотят, чтобы законопроект был принят, так как необходимы новые возможности для финансирования спорта.