Kamerun terma jamoasi va "Tom" klubi sobiq murabbiyi Valeriy Nepomnyashchiy "Zenit" jamoasining yarim himoyachisi Markus Vendel haqida salbiy fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Vendel mavsum boshida "Botafogo" klubiga o‘tish imkoniyati amalga oshmaganidan keyin jamoaning mavsumoldi yig‘inlarida ishtirok etmagan va butun vaqtini Braziliyda o‘tkazgan. Nepomnyashchiy aytishicha, Vendel mavsumda ko‘p narsalarni o‘tkazib yuborgan va u mavsum uchun ro‘yxatga kiritilgan bo‘lsada, bu uning maydonga tushishini anglatmaydi.
Shuningdek, u bunday o‘yinchilarga nisbatan hurmatining yo‘qligini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Markus Vendel "Zenit" safida barcha musobaqalarda jami 27 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 13 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Uning faoliyati jamoa uchun muhim bo‘lsa-da, murabbiyning fikricha, shaxsiy intizom va jamoa bilan munosabatda muammolar mavjud. Bu holat o‘yinchining kelajakdagi o‘yinlaridagi o‘rniga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi haqida ogohlantirish sifatida qabul qilinmoqda.

Непомнящий сомневается в выходе на площадь
Бывший тренер сборной Камеруна и клуба "Том" Валерий Непомнящий высказал негативное мнение о полузащитнике "Зенита" Маркусе Венделе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Вендель не участвовал в предсезонных сборах команды после того, как не состоялся переход в клуб "Ботафого" в начале сезона и провел все время в Бразилии. Непомнящий отметил, что Вендель пропустил много моментов в сезоне, и хотя он внесен в заявку на сезон, это не означает, что он выйдет на поле.
Он также подчеркнул, что не испытывает уважения к таким игрокам. В прошлом сезоне Маркус Вендель провел 27 матчей за "Зенит" во всех турнирах, забил 2 гола и сделал 13 результативных передач.
Хотя его деятельность была важна для команды, по мнению тренера, существуют проблемы с личной дисциплиной и отношениями с командой. Это рассматривается как предупреждение о том, что данная ситуация может повлиять на место игрока в будущих матчах.