Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Fyodor Smolov hujumchi Anton Zabolotniy haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Smolovning aytishicha, Anton 34 yoshda bo‘lishiga qaramay, yaxshi jismoniy holatda va aniq foydali futbolchi hisoblanadi. U uni uzoq vaqtdan beri taniydi, Zabolotniyni mehnatkash va professional sifatida ta’riflaydi.
Smolovning fikricha, Zabolotniy daraxt emas, balki yaxshi o‘qitilgan futbolchi bo‘lib, ko‘pincha bosh bilan to‘pni oyoqdan ko‘ra yaxshi boshqaradi. O‘tgan mavsumda Zabolotniy Moskva yaqinidagi Ximki klubida o‘ynagan.
U 31 ta o‘yinda 6 ta gol urib, 6 ta samarali uzatma bergan. Ximki klubi faoliyati to‘xtatilgach, 34 yoshli futbolchi erkin agent sifatida Moskva Spartak klubiga qo‘shildi.
Bu transfer uning faoliyatida yangi bosqich bo‘ldi va Smolov unga kelajakda ham muvaffaqiyatlar tiladi. Umuman olganda, Zabolotniy jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Смолов: Заболотный, несмотря на возраст, сильный футболист
Бывший нападающий сборной России Фёдор Смолов высказал свои мысли о нападающем Антоне Заболотном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Смолова, несмотря на то что Антону 34 года, он находится в хорошей физической форме и является полезным игроком. Он знает его давно и описывает Заболотного как трудолюбивого и профессионального игрока.
Смолов считает, что Заболотный не дерево, а хорошо обученный футболист, который часто лучше управляет мячом головой, чем ногами. В прошлом сезоне Заболотный играл в клубе Химки, расположенном под Москвой.
Он забил 6 голов и сделал 6 результативных передач в 31 игре. После приостановки деятельности клуба Химки 34-летний футболист подписал контракт с московским Спартаком в качестве свободного агента.
Этот трансфер стал новым этапом в его карьере, и Смолов желает ему успехов в будущем. В целом ожидается, что Заболотный принесет команде большую пользу.