Karles Alenya Hetafedan Alavesga o‘tdi
Karles Alenya, Barselona klubi tarbiyalanuvchisi, Hetafe klubidan Alaves klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 2029 yilgacha amal qiladi.
Alenya yoshlar darajasida yaxshi faoliyat ko‘rsatdi va Barselonaning barcha yosh jamoalarida kapitanlik qilib o‘tdi. U Ispaniya chempionatida 2016 yilda debyut qilgan bo‘lib, 26 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi.
Biroq asosiy tarkibda doimiy o‘yinchi bo‘la olmadi. Keyinchalik u Betis klubida ijarada o‘ynadi va undan so‘ng Hetafega o‘tib, to‘rt yil davomida bu klubda harakat qildi.
O‘tgan mavsumda Alenya Hetafe va Alaves klublarida ijarada o‘ynab, jami 25 o‘yinda maydonga tushdi va 2 ta samarali uzatma berdi. Uning yangi jamoasida faoliyatini davom ettirishiga ishonch bildirilmoqda.

Карлес Аленья перешел из Хетафе в Алавес
Карлес Аленья, воспитанник клуба Барселона, перешел из клуба Хетафе в клуб Алавес. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Контракт с футболистом будет действовать до 2029 года.
Аленья показал хорошие результаты на молодежном уровне и капитанил во всех молодежных командах Барселоны. Он дебютировал в чемпионате Испании в 2016 году, сыграв 26 матчей и забив 2 гола.
Однако он не смог стать постоянным игроком основного состава. Позже он играл в аренде в клубе Бетис, а затем перешел в Хетафе, где провел четыре года.
В прошлом сезоне Аленья играл в аренде в клубах Хетафе и Алавес, сыграв в общей сложности 25 матчей и сделав 2 результативные передачи. Ожидается, что он продолжит свою карьеру в новой команде.