Kornilenko: Zenitda sog‘lom raqobat bor
Kornilenko fikricha, “Zenit” jamoasida deyarli barcha pozitsiyalarni zaxira o‘yinchilar bilan to‘ldirilgan va asosiy tarkibda joy olish uchun sog‘lom raqobat mavjud. Masalan, Glushenkov va Lusiano o‘rtasidagi kurash bunga misol bo‘la oladi.
U ta’kidlashicha, bunday raqobat butun jamoa manfaatiga xizmat qiladi. O‘tgan mavsumda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa chempionatda ikkinchi o‘rinni egalladi va “Krasnodar”dan faqat bitta ochko ortda qoldi.
Mavsum oralig‘ida klub yarim himoyachi Jerson hamda himoyachi Roman Vegu bilan shartnoma imzoladi. Ularning transferi uchun jami 32,7 million yevro sarflandi.
Bu xaridlar “Zenit” jamoasining yangi mavsumdagi kuchini yanada oshirishga qaratilgan. Umuman olganda, jamoa tarkibi raqobatbardosh va yuqori darajada shakllanganligi aytilmoqda.

Корниленко: В Зените здоровая конкуренция
Бывший нападающий, экс-футболист самаркандского "Крылья Советов" Сергей Корниленко оценил состав команды "Зенит" из Санкт-Петербурга в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Корниленко, в команде "Зенит" практически все позиции заполнены запасными игроками, и существует здоровая конкуренция за место в основном составе. Например, борьба между Глушенковым и Лусиано может служить примером.
Он подчеркивает, что такая конкуренция служит на благо всей команды. В прошлом сезоне команда под руководством Сергея Семака заняла второе место в чемпионате, отстав от "Краснодара" всего на одно очко.
В межсезонье клуб подписал контракт с полузащитником Жерсоном и защитником Романом Вегой. На их трансфер было потрачено в общей сложности 32,7 миллиона евро.
Эти покупки направлены на дальнейшее усиление команды "Зенит" в новом сезоне. В целом, состав команды считается конкурентоспособным и высококлассным.