Smolov: Spertsyan uchun eng yaxshi klub Ayaks
Eks-futbolchi, "Krasnodar" jamoasining sobiq hujumchisi Fyodor Smolov "Gorojan" jamoasi kapitanlaridan biri Eduard Spertsyan haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, armanistonlik yarim himoyachining faoliyatini davom ettirish uchun eng mos klub Amsterdamning "Ayaks" jamoasi hisoblanadi. Smolov YouTube platformasidagi BetBoom Sports podkastida aytishicha, bir necha yil oldin u Eduardga "Ayaks" eng yaxshi tanlov ekanligini taklif qilgan.
Bu liga hujumchi futbolchi uchun o‘z qobiliyatini to‘liq namoyon eta oladigan maydon hisoblanadi. Agar Spertsyan ushbu jamoada o‘ynashni boshlasa, keyinchalik uni o‘z imkoniyatlarini to‘g‘ri baholaydigan boshqa kuchli klubga o‘tishi osonlashadi.
Hozirda Eduard Spertsyan bilan "Krasnodar" klubi o‘rtasida 2026 yil yozigacha amal qiluvchi shartnoma mavjud. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida "Ayaks", Germaniyaning "Borussiya" Dortmund va Ispaniyaning "Jirona" klublari futbolchiga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan.

Смолов: Для Спертсяна лучший клуб — Аякс
Экс-футболист, бывший нападающий команды "Краснодар" Фёдор Смолов высказал своё мнение о одном из капитанов команды "Горожан" Эдуарде Спертсяне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, для армянского полузащитника наиболее подходящим клубом для продолжения карьеры является амстердамский "Аякс". Смолов в подкасте BetBoom Sports на платформе YouTube заявил, что несколько лет назад он предложил Эдуарду, что "Аякс" — это лучший выбор.
Эта лига является полем, где нападающий может полностью продемонстрировать свои способности. Если Спертсян начнёт играть в этой команде, ему будет легче перейти в другой сильный клуб, который правильно оценит его возможности.
В настоящее время между Эдуардом Спертсяном и клубом "Краснодар" существует контракт, действующий до лета 2026 года. Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что "Аякс", немецкая "Боруссия" Дортмунд и испанская "Жирона" проявляют интерес к футболисту.