Talalaev: Tverda 194 sm o‘yinchi topildi, mashg‘ulotda
Kaliningradning "Baltika" jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev kuchayish imkonini hatto do‘stona o‘yinlarda, oldindan zaifroq jamoalarga qarshi o‘tkazilgan bellashuvlarda ham topish mumkinligini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilarni tanlash jarayoni oldindan aniq bo‘lmaydi, shuning uchun kutilmagan imkoniyat paydo bo‘lsa, undan foydalanish kerak. Talalaev "Tver" jamoasiga qarshi do‘stona o‘yinda 194 santimetr bo‘yli o‘yinchini ko‘rib, u markaziy yarim himoyachi pozitsiyasida Kovach va Muridga qarshi zaif tomonlari yo‘qligini aniqlaganini ta’kidladi.
Hozirda ushbu futbolchi jamoa bilan birga mashg‘ulot o‘tkazmoqda. Bosh murabbiy yangi futbolchiga o‘zini ko‘rsatish uchun uch kun vaqt bergan.
U jamoa tarkibiga kirib, Rossiya Kubogi doirasidagi o‘yinda debyut qilish imkoniyatiga ega. Talalaev shuningdek, Valeriy Nepomnyashchiydan maslahat olishdan tortinmasligini va doimiy aloqada ekanligini bildirgan.

Талалаев: В Твери найден игрок ростом 194 см, на тренировке
Главный тренер калининградской "Балтики" Андрей Талалаев заявил, что возможность усиления можно найти даже в товарищеских играх, проведенных против заранее более слабых команд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, процесс выбора футболистов заранее не ясен, поэтому, если появляется неожиданная возможность, ею нужно воспользоваться. Талалаев отметил, что в товарищеском матче против команды "Тверь" он увидел игрока ростом 194 сантиметра и определил, что у него нет слабых сторон против Ковача и Мурида на позиции центрального полузащитника.
В настоящее время этот футболист тренируется с командой. Главный тренер дал новому игроку три дня, чтобы проявить себя.
Он имеет возможность войти в состав и дебютировать в игре Кубка России. Талалаев также заявил, что не стесняется обращаться за советом к Валерию Непомнящему и поддерживает с ним постоянный контакт.