Osipenko: Dinamo uchun bir oy yetarli emas
Futbolchi Maksim Osipenko poytaxtning «Dinamo» jamoasi safida birinchi rasmiy o‘yini haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi jamoaga va taktika modeliga moslashish jarayoni vaqt talab etishini ta’kidladi. Osipenko hozircha jamoa a’zolari bilan to‘liq o‘zaro tushunishga erisha olmaganini, ammo barchasi tez orada yaxshilanishiga ishonch bildirganini aytdi.
Futbolchi so‘zlaricha, o‘yinda yanada rivojlanish uchun hali ko‘p ish qilinishi kerak. Jamoa bilan to‘liq bir xil tilni gapirish hali shakllanmagan, chunki yangi taktika va talablar yosh futbolchilar uchun yangi.
Tayyorlov uchun bir oy yetarli emas, barcha narsa yuz foiz anglanishi uchun vaqt zarur, dedi u. Shuningdek, Osipenko «oq-ko‘k» jamoa safida Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida Kaliningradning «Baltika» jamoasiga qarshi to‘liq o‘yin o‘tkazib, debyut qilgani qayd etildi.
O‘sha o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Maksim Osipenko jamoaga moslashishda davom etmoqda va kelajakda yanada yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Осипенко: Динамо для одного месяца недостаточно
Футболист Максим Осипенко поделился впечатлениями от своего первого официального матча в составе столичной команды «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что процесс адаптации к новой команде и тактической модели требует времени. Осипенко сказал, что пока не смог достичь полного взаимопонимания с членами команды, но выразил уверенность, что все скоро улучшится.
По словам футболиста, для дальнейшего развития в игре еще предстоит проделать много работы. Полное взаимопонимание с командой еще не сформировалось, так как новая тактика и требования являются новыми для молодых футболистов.
Для подготовки одного месяца недостаточно, необходимо время, чтобы все было понято на сто процентов, сказал он. Также отмечено, что Осипенко дебютировал в составе «бело-голубых» в первом туре Российской Премьер-Лиги, проведя полный матч против калининградской «Балтики».
Тот матч завершился вничью 1:1. Максим Осипенко продолжает адаптироваться в команде и ставит целью добиться лучших результатов в будущем.