Paltsevning Spartakka o‘tishi haqidagi gap-so‘zlar davom etmoqda
G‘adji G‘adjiyev, Maxachqaladagi “Dinamo” klubi prezidenti, himoyachi Valentin Paltsevning poytaxtdagi “Spartak” klubiga o‘tishi haqidagi gap-so‘zlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, “qizil-oq” jamoasi 24 yoshli futbolchiga qiziqish bildirmoqda. Shunga qaramay, G‘adjiyev vaziyat bo‘yicha aniq ma’lumotlar hozircha yo‘qligini ta’kidladi va shoshilinch xulosalar chiqarilmasligini so‘radi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu mavzu ko‘p marta muhokama qilingan, ammo hali yakuniy qaror qabul qilinmagan. Valentin Paltsev 2024-yil yozida “Dinamo”ga qo‘shilgan va darhol jamoaning himoya chizig‘ida muhim o‘yinchiga aylangan.
O‘tgan mavsumda u 34 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta golga uzatma bergan. Klub rahbari bu mavzuda ortiqcha shov-shuvga yo‘l qo‘ymaslikni istaydi.
Shuningdek, kelgusida futbolchi transferi bo‘yicha rasmiy ma’lumotlar e’lon qilinadi. Hozircha esa barcha taraflar sabrli bo‘lishi lozim.

Разговоры о переходе Пальцева в Спартак продолжаются
Гаджи Гаджиев, президент клуба "Динамо" в Махачкале, прокомментировал слухи о переходе защитника Валентина Пальцева в столичный клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации средств массовой информации, "красно-белые" проявляют интерес к 24-летнему футболисту. Тем не менее, Гаджиев отметил, что на данный момент нет точной информации по ситуации и призвал не делать поспешных выводов.
По его словам, эта тема обсуждалась много раз, но окончательное решение еще не принято. Валентин Пальцев присоединился к "Динамо" летом 2024 года и сразу стал важным игроком в оборонительной линии команды.
В прошлом сезоне он выходил на поле в 34 матчах и сделал одну голевую передачу. Руководитель клуба хочет избежать лишнего шума по этому вопросу.
Также в будущем будут опубликованы официальные данные о трансфере футболиста. Пока же всем сторонам нужно проявить терпение.