Kanchelskis: Vendel Spartak uchun zarur futbolchi
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Andrey Kanchelskis «Zenit» jamoasining yarim himoyachisi Vendel haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kanchelskisning so‘zlariga ko‘ra, braziliyalik futbolchi Premyer liga klublaridan biri, ayniqsa poytaxtdagi «Spartak» jamoasiga kerak bo‘lar edi. U Vendelning «Spartak» uchun foydali bo‘lishini ta’kidladi va bunday futbolchi jamoaga yordam berishini aytdi.
Shu bilan birga, u bu masalada turli fikrlar bo‘lishi mumkinligini ham tan oldi. Yoz boshida Vendel «Zenit»dan «Botafogo» klubiga o‘tishi rejalashtirilgan edi, ammo transfer amalga oshmadi.
Hozirda 27 yoshdagi futbolchining «Zenit» bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Keyingi Premyer liga uchrashuvi «Zenit» jamoasi uchun 27 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Ular o‘z maydonidan tashqarida «Rubin» bilan to‘qnash keladi. Futbolchilar va murabbiylar jamoani keyingi o‘yinga tayyorlamoqdalar.

Канчельскис: Вендел необходимый футболист для Спартака
В прошедшие годы знаменитый футболист Андрей Канчельскис высказался о полузащитнике «Зенита» Венделе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Канчельскиса, бразильский футболист был бы нужен одному из клубов Премьер-лиги, особенно столичному «Спартаку». Он отметил, что Вендель был бы полезен «Спартаку» и сказал, что такой футболист поможет команде.
В то же время он признал, что по этому вопросу могут быть разные мнения. Летом Вендель планировал перейти из «Зенита» в клуб «Ботафого», но трансфер не состоялся.
В настоящее время 27-летний футболист имеет действующий контракт с «Зенитом» до середины 2028 года. Следующий матч Премьер-лиги для команды «Зенит» пройдет 27 июля, в воскресенье.