Adiev g‘alabadan so‘ng futbolchilarga dam berdi
Krylya Sovetov jamoasi bosh murabbiyi Magomed Adiev "Pari NN" jamoasi ustidan 2:0 hisobida qozonilgan g‘alabadan so‘ng futbolchilarga dam olish kunini berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, murabbiy futbolchilardan bo‘sh vaqtlarida ham professional munosabatni saqlashni talab qildi. Adiev jamoa a’zolariga klub obro‘sini yodda tutish va o‘zlarini munosib tutish zarurligini ta’kidladi.
U jamoa a’zolarini g‘alabadan keyingi hissiy holatga qaramay, o‘zini boshqarishga chaqirdi. Murabbiy video murojaatida: "O‘g‘illar, bu dam olish kuni shaharni yondirish degani emas.
Bu kechadan rohatlaninglar, buni haqli bo‘ldingizlar," deb aytdi. Eslatib o‘tamiz, o‘yin 25 iyul kuni Samarada bo‘lib o‘tdi va Vadim Rakovning qo‘shimcha daqiqada kiritgan goli hisobiga "Krylya Sovetov" jamoasi g‘alaba qozondi.

Адиев победе после дал футболистам отдых
Главный тренер команды "Крылья Советов" Магомед Адиев после победы над командой "Пари НН" со счетом 2:0 дал футболистам выходной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако тренер потребовал от футболистов сохранять профессиональное отношение даже в свободное время. Адиев подчеркнул, что членам команды необходимо помнить о репутации клуба и вести себя достойно.
Он призвал членов команды, несмотря на эмоциональное состояние после победы, контролировать себя. В видеообращении он сказал: "Парни, этот выходной не означает, что можно поджигать город.
Наслаждайтесь этой ночью, вы это заслужили." Напоминаем, что игра состоялась 25 июля в Самаре, и благодаря голу Вадима Ракова, забитому в добавленное время, команда "Крылья Советов" одержала победу.