Evgeniy Lovchev, sobiq SSSR terma jamoasi futbolchisi, Moskva "Spartak"ining yangi RPL mavsumidagi o‘yin ko‘rinishini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, hozirgi vaqtda poytaxt jamoasi o‘zini ishonchli ko‘rsata olmayapti. Lovchev "Match TV"ga bergan intervyusida shunday dedi: "Hozircha 'Spartak'ni aniq favorit deb atash qiyin, hatto 'Baltika'ga qarshi o‘yinda ham.
Agar asosiy hujumching Zablotniy bo‘lsa, bu muammo hisoblanadi". RPLning ikkinchi turida "qizil-oq" jamoa Kaliningradning "Baltika" jamoasi bilan uy maydonida o‘ynaydi.
Uchrashuv 26 iyul kuni Moskva shahridagi "Lukoil Arena"da bo‘lib o‘tadi. Eslatib o‘tamiz, birinchi turda "Spartak" Mahachqaladagi "Dinamo"ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Shu bilan birga, Andrey Talalaev boshchiligidagi jamoa Moskva "Dinamo"si bilan o‘yinni 1:1 hisobida durang bilan yakunladi. Shu tariqa, mavsum boshida "Spartak"ning o‘yin sifatida barqaror emasligi va jamoaning hujum chizig‘idagi muammolari ko‘zga tashlanmoqda.
Bu esa kelgusi o‘yinlarda jamoaning natijalariga ta’sir qilishi mumkin. Mutaxassislarning fikricha, "Spartak"ning o‘z o‘yinini yaxshilashi va hujumda yangi imkoniyatlar yaratishi zarur.

Ловчев: основной нападающий Спартака создает проблемы
Евгений Ловчев, бывший футболист сборной СССР, раскритиковал игру московского "Спартака" в новом сезоне РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, в настоящее время столичная команда не может продемонстрировать уверенную игру. Ловчев в интервью "Матч ТВ" сказал: "Пока трудно назвать 'Спартак' явным фаворитом, даже в матче против 'Балтики'.
Если основным нападающим является Заблотный, это проблема". Во втором туре РПЛ "красно-белые" сыграют на домашнем стадионе с калининградской "Балтикой".
Матч состоится 26 июля на "Лукойл Арене" в Москве. Напомним, что в первом туре "Спартак" одержал победу над махачкалинским "Динамо" со счетом 1:0.
В то же время команда под руководством Андрея Талалаева завершила игру с московским "Динамо" вничью 1:1. Таким образом, в начале сезона заметна нестабильность игры "Спартака" и проблемы в атакующей линии команды.
Это может повлиять на результаты команды в предстоящих матчах. По мнению специалистов, "Спартаку" необходимо улучшить свою игру и создать новые возможности в атаке.