Norgor Arsenal uchun foydali bo‘lishga ishonadi
Londonning “Arsenal” klubiga yangi qo‘shilgan Kristian Norgor jamoadagi o‘z roli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Daniyalik futbolchi “Brentford” klubidan sotib olingan bo‘lib, uning transfer qiymati 31 yoshli yarim himoyachining uchun 11,7 million yevroni tashkil etdi. Kristian o‘zini realistik deb ta’riflab, “Arsenal”ga o‘tish klubning darajasi va jamoaning salohiyatidan kelib chiqqan holda katta qadam ekanligini ta’kidladi.
U shuningdek, jamoaga o‘z hissasini qo‘shishga qodirligini aytdi va shuning uchun bu klubga kelganini bildirdi. Norgor o‘z pozitsiyasida dunyodagi eng yaxshi futbolchilar o‘ynashini biladi, shuning uchun raqobat kuchli bo‘lishini tan oldi.
Uning asosiy vazifasi maydonda ham, maydon tashqarisida ham “Arsenal”ga yordam berishdir. Kristian Norgor “kanonirlar” bilan ikki yillik shartnoma imzolagan bo‘lib, kelajakda uni yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud.

Норгор верит, что будет полезен Арсеналу
Кристиан Норгор, недавно присоединившийся к лондонскому клубу «Арсенал», высказал свое мнение о своей роли в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Датский футболист был приобретен из клуба «Брентфорд», и стоимость его трансфера составила 11,7 миллиона евро для 31-летнего полузащитника. Кристиан, описывая себя как реалиста, подчеркнул, что переход в «Арсенал» является большим шагом, исходя из уровня клуба и потенциала команды.
Он также сказал, что способен внести свой вклад в команду и именно поэтому пришел в этот клуб. Норгор знает, что в его позиции играют лучшие футболисты мира, поэтому признал, что конкуренция будет высокой.
Его основная задача — помогать «Арсеналу» как на поле, так и за его пределами. Кристиан Норгор подписал двухлетний контракт с «канонирами», с возможностью продлить его еще на один год в будущем.
Этот трансфер можно рассматривать как важный шаг, направленный на дальнейшее укрепление состава команды.