Inter Mayami egasi Messining jazosi haqida fikr bildirdi
«Inter Mayami» jamoasi hamkorlaridan biri Xorxe Mas Lionel Messining diskvalifikatsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
MLS ligasi 38 yoshli argentinalik futbolchini yulduzlar jamoasi o‘rtasidagi o‘yinda qatnashishni rad etgani sababli jarimaga tortdi. Shu kabi holat Xordi Albu bilan ham yuz berdi.
Ikkala futbolchi ham yaqinlashib kelayotgan «Inter Mayami» va «Sintsinnati» o‘rtasidagi o‘yinda maydonga tusholmaydi. «Sintsinnati» jamoasi Sharqiy konferensiyaning yetakchisi hisoblanadi.
Xorxe Masning so‘zlariga ko‘ra, Messining va Albuning jarimaga tortilishi klub tomonidan qabul qilingan qaror natijasidir. Qoidalar qoidalar, biroq ular yomon ekanligini tan oldi.
Klub futbolchilarni yulduzlar o‘yiniga yubormaslikni afzal ko‘rdi, chunki ortiqcha jarohatlar oldini olish muhim. Har bir «Inter Mayami» o‘yini allaqachon yulduzlar o‘yini darajasidagina bo‘ladi.
Mas shuningdek, Messining hozir juda g‘azablangan va xafa ekanini ta’kidladi. Biroq jamoa ichida birdamlikni saqlash zarurligini, chunki ularga qarshi butun dunyo turibdi, dedi.
Ular natijalarga e’tibor qaratib, mavsumning ikkinchi yarmida muvaffaqiyatga erishishga intilishlari kerakligini aytdi. MLS va Meksika ligasi yulduzlari o‘rtasidagi o‘yin payshanba kuni bo‘lib o‘tdi va MLS yulduzlari 3:1 hisobida g‘alaba qozondi.

Интер Майами владелец высказался о наказании Месси
Партнер команды «Интер Майами» Хорхе Мас высказался о дисквалификации Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лига MLS оштрафовала 38-летнего аргентинского футболиста за отказ участвовать в матче между звездами. Подобная ситуация произошла и с Хорди Альбой.
Оба футболиста не смогут выйти на поле в предстоящем матче «Интер Майами» и «Синсиннати». Команда «Синсиннати» является лидером Восточной конференции.
По словам Хорхе Маса, наказание Месси и Альбы является результатом решения, принятого клубом. Правила есть правила, но они признали, что это плохо.
Клуб предпочел не отправлять игроков на матч звезд, так как важно предотвратить лишние травмы. Каждый матч «Интер Майами» уже будет на уровне матча звезд.
Мас также отметил, что Месси сейчас очень зол и расстроен. Однако он сказал, что необходимо сохранять единство внутри команды, так как против них стоит весь мир.
Он добавил, что они должны сосредоточиться на результатах и стремиться к успеху во второй половине сезона. Матч между звездами MLS и Мексиканской лиги состоялся в четверг, и звезды MLS одержали победу со счетом 3:1.