Mas: Messi va Alba boshqalardan farq qiladi
«Inter Mayami» jamoasining hamkor egasi Xorxe Mas Lionel Messi va Jordi Albani diskvalifikatsiya qilinishidan norozi ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular MLSning yulduzlar o‘yinida qatnashish uchun ruxsat olishmagan, shuning uchun liga ikkala futbolchini keyingi chempionat o‘yini – «Sintsinnati»ga qarshi bahsdan chetlatdi. Masning ta’kidlashicha, Messi va Alba boshqa o‘yinchilardan farq qiladi, chunki ular g‘oliblar bo‘lib, faoliyatlarida ko‘plab yutuqlarga erishganlar.
Ular jiddiy o‘yinlarda ishtirok etishni xohlaydi va hozirda MLSda oltita o‘yin rejalashtirilgan bo‘lsa-da, yulduzlar o‘yini tugaganiga hali 48 soat ham bo‘lmagan. Bu futbolchilarga nisbatan adolatsizlik hisoblanadi.
«Inter Mayami» va «Sintsinnati» o‘rtasidagi uchrashuv 27 iyul kuni, Moskva vaqti bilan soat 02:15da boshlanadi.

Мас: Месси и Альба отличаются от других
Соучредитель команды «Интер Майами» Хорхе Мас выразил недовольство по поводу дисквалификации Лионеля Месси и Жорди Альбы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они не получили разрешение на участие в звездном матче MLS, поэтому лига отстранила обоих футболистов от следующей игры чемпионата – против «Синсиннати». Мас подчеркнул, что Месси и Альба отличаются от других игроков, так как они победители и достигли множества успехов в своей карьере.
Они хотят участвовать в серьезных играх, и хотя в MLS запланировано шесть матчей, с момента окончания звездного матча прошло еще не 48 часов. Это считается несправедливостью по отношению к футболистам.