Fenerbahche jamoasining yarim himoyachisi Sofyan Amrabat Juventus klubining e’tiborini tortdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bianconerilar bosh murabbiyi Igor Tudor jamoaning o‘rtasini kuchaytirishni maqsad qilgan va shu sababli 28 yoshli marokashlik futbolchini o‘z safiga qo‘shishni rejalashtirmoqda, deb xabar beradi jurnalist Ekrem Konur. Ammo turk klubi tomonidan belgilangan narx 20-25 million yevro atrofida bo‘lib, bu transferni qiyinlashtiradi.
Futbolchining yillik maoshi bo‘yicha talablari ham 5 million yevroni tashkil etib, kelishuvga erishishni murakkablashtirmoqda. Sofyan Amrabat Turkiyaga ko‘chib o‘tishdan oldin Fiorentina, Manchester Yunayted va boshqa bir qator klublarda faoliyat yuritgan.
Hozirgi kunda Fenerbahche bilan tuzilgan shartnomasi 2028 yilgacha amal qiladi. Shu sababli, klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda, ammo yuqori narx va maosh talablari tufayli transfer jarayoni murakkabliklarga duch kelmoqda.
Juventus murabbiylari jamoani yanada kuchaytirish uchun bu imkoniyatni diqqat bilan ko‘rib chiqmoqda.

Тудор хочет привести Амрабата в Ювентус
Полузащитник Фенербахче Софьян Амрабат привлек внимание клуба Ювентус. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер Бьянконери Игорь Тюдор нацелился на усиление центра команды и поэтому планирует добавить 28-летнего марокканского футболиста в свои ряды, сообщает журналист Экрем Конур. Однако цена, установленная турецким клубом, составляет около 20-25 миллионов евро, что усложняет трансфер.
Требования футболиста по годовому окладу также составляют 5 миллионов евро, что усложняет достижение соглашения. Софьян Амрабат до перехода в Турцию играл за Фиорентину, Манчестер Юнайтед и ряд других клубов.
На данный момент его контракт с Фенербахче действует до 2028 года. Поэтому переговоры между клубом и футболистом продолжаются, но из-за высокой цены и требований по зарплате процесс трансфера сталкивается с трудностями.