Naumov: Lokomotiv ochiq o‘ynasa, Krasnodar uch gol uradi
Sobiq “Lokomotiv” klubi prezidenti Nikolay Naumov “Yevro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga bergan intervyusida Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida “Krasnodar”ga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinda jamoaning ijobiy natija ko‘rsatishiga umid bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, “Lokomotiv” ochiq o‘yin ko‘rsatmasligi lozim, aks holda uchta gol o‘tkazib yuborishi mumkin. U o‘rta maydonda Karpyukas va Barinov yordamida kuchli bosim yaratib, Spertsyaning o‘yinini to‘xtatish zarurligini ta’kidladi.
Shuningdek, Kordoboni o‘ynashdan cheklash muhim, chunki ushbu ikki futbolchi jamoaga katta ta’sir ko‘rsatmoqda. Naumovning aytishicha, “Lokomotiv” kontragollar orqali hisobni o‘zgartirishga harakat qilishi kerak.
U jamoaning hech bo‘lmaganda durang natijasiga erishishiga umid qilmoqda. “Krasnodar” birinchi turda kuchsiz o‘yin ko‘rsatgan va hozirgi holati kelajakdagi yaxshilanishidan ancha past, shuning uchun “Lokomotiv”da g‘alaba yoki ijobiy natija uchun imkoniyatlar mavjud.
“Krasnodar” va “Lokomotiv” o‘rtasidagi o‘yin 26 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanadi.

Наумов: Локомотив, если будет играть открыто, забьет три гола Краснодару
Бывший президент клуба “Локомотив” Николай Наумов в интервью сетевому изданию “Евро-Футбол.Ру” выразил надежду на положительный результат команды в матче против “Краснодара” во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, “Локомотив” не должен играть открыто, иначе может пропустить три гола. Он подчеркнул необходимость создать сильное давление в центре поля с помощью Карпюкаса и Баринова, чтобы остановить игру Спертсяна.
Также важно ограничить игру Кортобали, так как эти два футболиста оказывают большое влияние на команду. По словам Наумова, “Локомотив” должен пытаться изменить счет через контратаки.
Он надеется, что команда как минимум добьется ничейного результата. “Краснодар” показал слабую игру в первом туре, и его текущее состояние значительно ниже ожидаемого улучшения, поэтому у “Локомотива” есть шансы на победу или положительный результат.