Kaliningradlik “Baltika” jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Mingiyan Beveev Rossiya Premer Ligasi ikkinchi turida Moskva “Spartak” jamoasiga qarshi o‘ynaladigan uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi aytishicha, jamoa murabbiylari “qizil-oq” jamoasining o‘yinini diqqat bilan tahlil qilmoqda va o‘yinga aniq reja tuzmoqda. Beveevning so‘zlariga ko‘ra, raqib jamoada sifatli legionerlar bor.
Ular haqida ochiqchasiga gapirish ma’qul emas, chunki bu jamoa ichidagi masala hisoblanadi. Raqibning kuchli va zaif tomonlari mavjud bo‘lib, ular ustida ish olib boriladi.
Kaliningradliklar birinchi turda Moskva “Dinamo” jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynashdi, “Spartak” esa Makhachqala “Dinamo”sini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. “Spartak” va “Baltika” o‘rtasidagi uchrashuv 26 iyul kuni Moskvaning “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi va soat 15:00 da boshlanadi.
Ushbu o‘yin Rossiya Premer Ligasi uchun muhim bahs hisoblanadi. Jamoalar o‘z imkoniyatlarini namoyish etishga intiladi.

Балтийский защитник назвал слабые стороны Спартака
Защитник правого фланга калининградской «Балтики» Мингиян Бевеев высказался о предстоящем матче против московского «Спартака» во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что тренеры команды внимательно анализируют игру «красно-белых» и составляют четкий план на матч. По словам Бевеева, у соперника есть качественные легионеры.
Говорить о них открыто неуместно, так как это внутреннее дело команды. У соперника есть сильные и слабые стороны, над которыми будет работать команда.
Калининградцы сыграли вничью 1:1 с московским «Динамо» в первом туре, а «Спартак» одержал победу над махачкалинским «Динамо» со счетом 1:0. Матч между «Спартаком» и «Балтикой» состоится 26 июля на стадионе «Лукойл Арена» в Москве и начнется в 15:00.
Эта игра является важным поединком для Российской Премьер-Лиги. Команды стремятся продемонстрировать свои возможности.