"Krasnodar" jamoasining markaziy himoyachisi Dyego Kosta Rossiya klublarining xalqaro futbol musobaqalarida ishtirok eta olmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, ushbu vaziyatga ta'sir ko‘rsatish yoki uni nazorat qilish unga mumkin emas. Biroq Dyego Kosta "Krasnodar" va boshqa rossiyalik klublar yaqin kelajakda Yevropa kuboklariga qaytishiga umid qilmoqda.
Futbolchi shuningdek, hozirda milliy chempionatda eng yaxshi natijalarga erishish muhimligini ta'kidladi. Eslatib o‘tamiz, 2022 yil fevral oyidan boshlab Rossiya terma jamoasi va mahalliy klublar FIFA hamda UEFA tomonidan joriy etilgan sanktsiyalar sababli xalqaro musobaqalarda ishtirok eta olmayapti.
Bu cheklovlar hali ham kuchda bo‘lib, rossiyalik futbolchilar va jamoalar xalqaro maydonda qatnasha olmaydi. Shuning uchun, hozirgi vaqtda milliy ligada muvaffaqiyat qozonish ustuvor vazifa hisoblanadi.

Диего Коста ждет возвращения российских клубов
"Краснодара" центральный защитник Диего Коста высказался о том, что российские клубы не могут участвовать в международных футбольных турнирах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что повлиять на эту ситуацию или контролировать ее ему невозможно. Однако Диего Коста надеется, что "Краснодар" и другие российские клубы в ближайшем будущем вернутся к европейским кубкам.
Футболист также подчеркнул важность достижения лучших результатов в национальном чемпионате. Напомним, с февраля 2022 года сборная России и местные клубы не могут участвовать в международных турнирах из-за санкций, введенных FIFA и UEFA.
Эти ограничения все еще действуют, и российские футболисты и команды не могут участвовать на международной арене. Поэтому в настоящее время достижение успеха в национальной лиге является приоритетной задачей.