Karpin uchun Dinamoda natija vaqt talab qiladi
Mashhur murabbiy Sergey Silkhin poytaxt jamoasi Dinamo haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Premyer-liganing birinchi turida Valeriy Karpinning jamoasi o‘z maydonida Baltikani mag‘lub eta olmadi va o‘yin 1:1 hisobida yakunlandi. Silkhinning aytishicha, hozircha Dinamoning o‘yini haqida aniq xulosa qilish erta.
Karpinga vaqt kerak bo‘ladi, chunki uning ostida o‘yinchilar uchun yangi transferlar amalga oshiriladi va ular moslashadi. Shundan keyingina murabbiydan natija so‘rash mumkin.
Ammo Baltika jamoasi bilan bo‘lgan uchrashuvda Dinamo o‘zining kuchli o‘yinini ko‘rsata olmadi, deya ta’kidladi u. Shanba kuni Dinamo yana Premyer-liga doirasida o‘z maydonida Rostov jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Valeriy Karpin o‘zining sobiq jamoasi bilan uchrashadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:30da VTB Arena stadionida boshlanadi.
O‘yinning barcha voqealari LiveResult portali orqali matnli tarzda kuzatib borilishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, iyun oyidan boshlab Valeriy Karpin bir vaqtning o‘zida Dinamo va Rossiya terma jamoalarining bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda.

Результат для Карпина в Динамо требует времени
Известный тренер Сергей Силкин высказал свое мнение о столичном клубе Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре Премьер-лиги команда Валерия Карпина не смогла одержать победу над Балтикой на своем поле, и игра завершилась со счетом 1:1. По словам Силкина, пока рано делать однозначные выводы о игре Динамо.
Карпину потребуется время, так как под его руководством будут проведены новые трансферы для игроков, и они адаптируются. Только после этого можно будет спрашивать у тренера о результатах.
Однако, отметил он, в матче с командой Балтика Динамо не смогло продемонстрировать свою сильную игру. В субботу Динамо снова сыграет в рамках Премьер-лиги на своем поле против команды Ростов.
Валерий Карпин встретится со своей бывшей командой. Игра начнется в 17:30 по московскому времени на стадионе ВТБ Арена.
Все события матча можно будет отслеживать в текстовом формате на портале LiveResult. Напоминаем, что с июня Валерий Карпин одновременно является главным тренером Динамо и сборной России.