Chelsi Xavi Simon bilan shartnoma bo‘yicha kelishmoqda
“Chelsi” klubi “RB Leyptsig” jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Xavi Simon bilan transfer bo‘yicha muzokaralarda sezilarli darajada oldinga qadam tashladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda transfer sohasining taniqli mutaxassisi Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qildi. Jurnalist ma’lumotlariga ko‘ra, klublar o‘rtasidagi muzokaralar yaxshi yo‘lga qo‘yilgan.
Oldinda hali ko‘p ishlar bor, ammo jarayon to‘g‘ri yo‘nalishda davom etmoqda. Shuningdek, “Chelsi”ning sport loyihasi Xavi Simon uchun qiziqarli hisoblanadi.
London klubi va 22 yoshli gollandiyalik futbolchi o‘rtasida shaxsiy shartlar bo‘yicha ham muzokaralar ijobiy rivojlanmoqda. Qo‘shimcha sifatida aytish joizki, obro‘li Transfermarkt portali Xavi Simonning qiymatini 70 million yevroga baholagan.
Bu transfer jarayonining katta e’tibor va umidlar bilan kuzatilayotganini ko‘rsatadi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv muvaffaqiyatli yakun topishi mumkinligi haqida fikrlar mavjud.

Челси ведет переговоры о контракте с Хави Симоном
Клуб "Челси" значительно продвинулся в переговорах о трансфере нападающего полузащитника команды "РБ Лейпциг" Хави Симона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный специалист в области трансферов Фабрицио Романо в социальных сетях. По данным журналиста, переговоры между клубами идут хорошо.
Впереди еще много работы, но процесс продолжается в правильном направлении. Также спортивный проект "Челси" представляет интерес для Хави Симона.
Переговоры о личных условиях между лондонским клубом и 22-летним голландским футболистом также развиваются положительно. Дополнительно стоит отметить, что авторитетный портал Transfermarkt оценил Хави Симона в 70 миллионов евро.
Это свидетельствует о том, что процесс трансфера наблюдается с большим вниманием и надеждами. Существуют мнения о том, что соглашение между клубом и футболистом может быть успешно завершено.