Petrov: Baltika safardagi o‘yinlarda ishonchli turadi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi yarim himoyachisi Ilya Petrov mehmondagi o‘yinlarning qiyinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa uchun safardagi o‘yinlarda ishonchsizlik yo‘q va ular doimo yaxshi natijaga erishishga intilishadi. O‘tgan mavsumda "Baltika" birinchi ligada safardagi o‘yinlarda eng ko‘p ochko to‘plagan jamoa bo‘lgan.
Shu sababli, safardagi o‘yinlar jamoa uchun qiyinchilik tug‘dirmaydi. Petrov futbolchilar "Baltika" muxlislari oldida o‘ynash uchun uy o‘yinlarini intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi.
Jamoa birinchi yetti turda faqat ikki marta o‘z maydonida o‘ynaydi. Ularning uy o‘yini uchinchi turda bo‘lib, unda Kaliningrad jamoasi "Orenburg"ni kutib oladi.
Ushbu o‘yin 3 avgust kuni o‘tkaziladi. Shunday qilib, "Baltika" uchun uy maydonidagi o‘yinlar muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoa muxlislari oldida o‘z kuchini ko‘rsatishga tayyor.

Петров: Балтика будет надежной в играх на выезде
Полузащитник калининградской "Балтики" Илья Петров высказал мнение о сложности выездных игр. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у команды нет неуверенности в выездных играх, и они всегда стремятся добиться хорошего результата. В прошлом сезоне "Балтика" была командой, набравшей больше всего очков в выездных играх в первой лиге.
Поэтому выездные игры не представляют для команды трудности. Петров отметил, что футболисты с нетерпением ждут домашних игр, чтобы сыграть перед болельщиками "Балтики".
Команда в первых семи турах сыграет только дважды на своем поле. Их домашняя игра пройдет в третьем туре, где калининградская команда примет "Оренбург".
Эта игра состоится 3 августа. Таким образом, домашние игры имеют важное значение для "Балтики", и команда готова продемонстрировать свои силы перед болельщиками.