Zabolotni 11-daqiqada qizil kartochka oldi
Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turidan o‘rin olgan "Spartak" va "Baltika" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda tez orada muhim voqea yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 11-daqiqasida Moskva jamoasi hujumchisi Anton Zabolotni maydondan haydaldi. U qoidalarni jiddiy ravishda buzib, raqibning oyog‘iga mixlar bilan zarba berdi.
Qizil kartochka faqat VAR tizimi aralashuvidan so‘ng berildi. Hakam Sergey Karasyov videorolikni ko‘rib chiqqach, "Spartak" hujumchisini maydondan chiqarishga qaror qildi.
Zabolotni haydalishi hisob nolga teng bo‘lgan paytda ro‘y berdi. Uchrashuvning keyingi rivojini "Spartak" va "Baltika" o‘rtasidagi o‘yin matnli translyatsiyasida LiveResult portali orqali kuzatishingiz mumkin.
Bu voqea jamoalar o‘rtasidagi raqobatning qizg‘in kechishini ko‘rsatadi va o‘yinning yakuniy natijasiga ta’sir qilishi mumkin.

Заболотный получил красную карточку на 11-й минуте
В матче между командами "Спартак" и "Балтика", который состоялся во втором туре Российской Премьер-Лиги, вскоре произошло важное событие. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 11-й минуте игры нападающий московской команды Антон Заболотный был удален с поля. Он серьезно нарушил правила, ударив соперника по ноге шипами.
Красная карточка была показана только после вмешательства системы VAR. Судья Сергей Карасёв, просмотрев видеозапись, решил удалить нападающего "Спартака" с поля.
Удаление Заболотного произошло в момент, когда счет был равным нулю. Следующее развитие событий в матче вы можете наблюдать в текстовой трансляции игры "Спартак" и "Балтика" на портале LiveResult.
Это событие демонстрирует напряженность соперничества между командами и может повлиять на итоговый результат игры.