Lovchev: Spartakda jangovar ruh yetishmayapti
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va poytaxtning “Spartak” jamoasi sobiq o‘yinchisi Yevgeniy Lovchev “qizil-oqchilar”ning mag‘lubiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida Kaliningradning “Baltika” jamoasiga qarshi o‘tkazgan o‘yinda uchta ochko keltirmaydigan golni o‘z darvozasiga yo‘lladi. Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ruhiy jihatdan biroz bezovta bo‘lgan.
U aytishicha, Stankovich doim hakamlarni ayblash bilan band va bu jamoada jangovar ruh yetishmayapti. “Matч TV” telekanali ushbu fikrlarni iqtibos keltirgan.
Shuningdek, Lovchev “Spartak” jamoasida yaxshi o‘yinchilar borligi bois jamoa o‘yin yaratishda ancha muvaffaqiyatli bo‘lishi kerakligini ta’kidladi. Ikkinchi tur yakunlariga ko‘ra, “Baltika” to‘plagan 4 ochko bilan vaqtinchalik birinchi o‘rinni egalladi.
“Spartak” esa 3 ochko bilan yettinchi pog‘onada bormoqda. Jamoalar o‘z o‘yinlarini yaxshilashga intilishi zarur.

Ловчев: Спартаку не хватает боевого духа
Бывший игрок сборной Советского Союза и московского «Спартака» Евгений Ловчев высказался о поражении «красно-белых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Деяна Станковича в матче второго тура Российской Премьер-Лиги пропустила гол, который не принес ей трех очков, в игре против калининградской «Балтики». По словам Ловчева, команда была немного расстроена морально.
Он отметил, что Станкович постоянно занят обвинением судей и в команде не хватает боевого духа. Эти мысли были процитированы телеканалом «Матч ТВ».
Кроме того, Ловчев подчеркнул, что в команде «Спартак» есть хорошие игроки, поэтому команда должна быть гораздо успешнее в создании игры. По итогам второго тура «Балтика» временно заняла первое место с 4 очками.
«Спартак» же с 3 очками находится на седьмом месте. Командам необходимо стремиться к улучшению своей игры.