Kaliningradning "Baltika" jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalayev Rossiya Premer-ligasining birinchi va ikkinchi turidagi o‘yinlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Dinamo"ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdan norozi ekanligini ta’kidladi. Talalayevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa boshqacha o‘ynamog‘i kerak edi, shuning uchun ham bugungi o‘yinda boshqacha taktika qo‘llandi.
U "Baltika" jamoasi sifatida boshqacha qabul qilinishni istashini bildirdi. Birinchi turda "Baltika" Moskva shahridagi "VTB Arena"dan 1:1 hisobida durang bilan qaytgandi.
Ikkinchi turda esa 26 iyul kuni mehmon sifatida Moskva "Spartak" jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu g‘alaba jamoa uchun katta muvaffaqiyat bo‘lib, "Baltika"ning "Spartak" ustidan qozonilgan bu yirik g‘alabasi haqida batafsil sharhlar saytimizda mavjud.
Bu natijalar jamoaning o‘sishiga ishonch beradi va kelgusida yanada yaxshi o‘yinlarni kutish mumkinligini ko‘rsatadi.

Талалаев: Команду Балтика следует воспринимать по-другому
Главный тренер калининградской команды "Балтика" Андрей Талалаев высказал свое мнение о матчах первого и второго тура Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что недоволен встречей с "Динамо". По словам Талалаева, команда должна была играть иначе, поэтому в сегодняшнем матче была использована другая тактика.
Он заявил, что хочет, чтобы команду "Балтика" воспринимали иначе. В первом туре "Балтика" вернулась с ничьей 1:1 с "VTB Arena" в Москве.
Во втором туре 26 июля в гостях команда одержала победу над московским "Спартаком" со счетом 3:0. Эта победа стала большим успехом для команды, и подробные комментарии о крупной победе "Балтики" над "Спартаком" доступны на нашем сайте.
Эти результаты внушают уверенность в рост команды и показывают, что в будущем можно ожидать еще лучших игр.