Braziliyalik yangi futbolchi Duglas Augusto, «Krasnodar» jamoasining yarim himoyachisi, jamoaga moslashish jarayoni haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi aytishicha, jamoa aʼzolari uni yaxshi qabul qilishgan, ayniqsa braziliyaliklar uni iliq kutib olishgan. Augusto o‘zi ham allaqachon yangi jamoaga moslashib ulgurganini taʼkidladi.
Umuman olganda, jamoada o‘zini qulay his qilmoqda. Shuningdek, futbolchi rus tilini yaxshiroq o‘zlashtirish maqsadida repetitor yollashni rejalashtirmoqda.
Bu unga jamoa ichidagi munosabatlarni va o‘yin taktikalarini yaxshiroq tushunishga yordam beradi. O‘tgan mavsumda Augusto Fransiyaning «Nant» klubida o‘ynagan.
U 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urgan va 3 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Transfermarkt portali uning «Krasnodar»ga o‘tish narxini 6,5 million yevroga baholamoqda.
Shu tariqa, Augusto yangi jamoasida o‘z o‘rnini topishga intilmoqda va kelajakda yaxshi natijalar ko‘rsatishga tayyor.

Дуглас Аугусто быстро адаптировался к Красноярску, высказал мнение
Бразильский новый футболист Дуглас Августо, полузащитник команды «Краснодар», поделился своими мыслями о процессе адаптации в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что члены команды хорошо его приняли, особенно бразильцы встретили его тепло. Августо также подчеркнул, что уже успел адаптироваться к новой команде.
В целом, он чувствует себя комфортно в команде. Кроме того, футболист планирует нанять репетитора, чтобы лучше освоить русский язык.
Это поможет ему лучше понять отношения внутри команды и игровые тактики. В прошлом сезоне Августо играл в клубе Франции «Нант».
Он выходил на поле в 30 матчах, забил 4 гола и сделал 3 результативные передачи. Портал Transfermarkt оценивает его переход в «Краснодар» в 6,5 миллиона евро.
Таким образом, Августо стремится найти свое место в новой команде и готов показывать хорошие результаты в будущем.