Artur Melo «Betis» jamoasiga o‘tishi mumkin
Artur Melo 2020 yilda "Barselona"dan "Yuventus"ga o‘tib, futbol tarixidagi eng yomon transferlardan birining ishtirokchisi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu bilan birga, aks yo‘nalishda Miralem Pyanich "Barselonaga" yo‘l oldi. O‘shandan beri Melo "Bianconeri" safida barcha musobaqalarda 60 dan ortiq o‘yin o‘tkazdi.
U "Jirona", "Fyorentina" va "Liverpul" kabi jamoalarda ijarada o‘ynadi. Hozirda 28 yoshli braziliyalik futbolchi "Betis" bilan shartnoma imzolashi mumkinligi haqida O Globo xabar berdi.
Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, "Betis" yaqinda jamoani tark etgan Jonni Kardozoning o‘rnini to‘ldirishni maqsad qilgan. Futbolchining bozor qiymati taxminan 5 million yevroga teng.
Kelishuv tafsilotlari hozircha oshkor qilinmagan. Bu transfer "Betis" jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam bo‘lishi mumkin.
Futbolchilar o‘rtasidagi bunday almashuvlar jamoalar uchun yangi imkoniyatlarni yaratadi va musobaqalar sifatini oshiradi. Shuningdek, Melo uchun ham yangi jamoada o‘zini namoyon etish imkoniyati yuzaga keladi.

Артур Мело может перейти в команду «Бетис»
Артур Мело в 2020 году перешел из "Барселоны" в "Ювентус", став участником одного из худших трансферов в истории футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
При этом в обратном направлении Мирлем Пьянич направился в "Барселону". С тех пор Мело провел более 60 матчей за "Бьянконери" во всех турнирах.
Он играл в аренде в таких командах, как "Жирона", "Фиорентина" и "Ливерпуль". В настоящее время 28-летний бразильский футболист может подписать контракт с "Бетисом", сообщает O Globo.
По информации источника, "Бетис" нацелился на заполнение места, оставленного Джонни Кардозо, который недавно покинул команду. Рыночная стоимость футболиста составляет примерно 5 миллионов евро.
Детали соглашения пока не раскрыты. Этот трансфер может стать важным шагом для усиления атакующей линии команды "Бетис".
Такие обмены между футболистами создают новые возможности для команд и повышают качество соревнований. Также у Мело появляется возможность проявить себя в новой команде.