Parma jamoasining markaziy himoyachisi Giovanni Leoni yaqinda Yuventusga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, 18 yoshli futbolchi uchun Yuventus Inter va Milan klublari bilan raqobat olib bormoqda. La Stampa nashrining xabariga ko‘ra, Yuventus raqiblarini ortda qoldirib, transfer bo‘yicha kelishuvga deyarli erishgan.
Parma klubi yosh futbolchini bir yilga qarz asosida Yuventusga berish taklifini ma’qulladi. Giovanni Leonining A Seriyada o‘tgan mavsumda Parma safida 17 ta o‘yinda ishtirok etgani ma’lum.
2024-yil yozida Parma futbolchini Sampdoriya klubidan 4,8 million yevroga sotib olgan. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, hozirgi kunda uning bozor qiymati 18 million yevroga teng.
Ushbu transfer futbolchining kelajakdagi faoliyatida muhim bosqich bo‘lishi kutilmoqda. Yuventus jamoasi yosh va iste’dodli himoyachini o‘z tarkibiga qo‘shib, jamoani yanada kuchaytirishni maqsad qilgan.

Ювентус близок к покупке молодого защитника
Центральный защитник команды Парма Джованни Леони, как ожидается, скоро перейдет в Ювентус. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно последним данным, Ювентус конкурирует за 18-летнего футболиста с клубами Интер и Милан. По информации издания La Stampa, Ювентус почти достиг соглашения о трансфере, опередив соперников.
Клуб Парма одобрил предложение о сдаче молодого футболиста в аренду Ювентусу на один год. Известно, что Джованни Леони принял участие в 17 матчах за Парму в прошлом сезоне Серии А.
Летом 2024 года Парма купила футболиста у клуба Сампдория за 4,8 миллиона евро. По данным портала Transfermarkt, в настоящее время его рыночная стоимость составляет 18 миллионов евро.
Этот трансфер ожидается как важный этап в будущей карьере футболиста. Команда Ювентус стремится укрепить свой состав, добавив молодого и талантливого защитника.