Moskva "Spartak" jamoasining hujumchisi Anton Zabolotny o‘ziga nisbatan tanqidlarga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu tanqidlar u RPLning ikkinchi turida Kaliningradning "Baltika" jamoasiga qarshi o‘yinda maydonni erta tark etganidan keyin kuchayishi mumkin. U o‘yin boshlangandan sakkizinchi daqiqada raqib futbolchining soniga to‘pig‘i bilan tegib, qizil kartochka olib maydonni tark etishga majbur bo‘ldi.
Anton Zabolotny o‘z faoliyati davomida doim tanqid qilinganini va bunday vaziyatlarga yaxshi dosh berishini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Baltika"ga qarshi o‘yindagi chiqarib yuborilishi haqiqiy tanqidga sabab bo‘ladi.
O‘sha o‘yinda "Spartak" jamoasi 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi va o‘yin oxirida faqat to‘qqiz nafar futbolchi bilan o‘ynadi, chunki ikkinchi bo‘limda Markinyos ikkinchi sariq kartochkasini olib maydonni tark etdi. Keyingi o‘yinda "Spartak" Toliyatning "Akron" jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi, shundan oldin esa Rossiya Kubogi doirasida "Rostov"ga qarshi bahs olib boradi.

Заболотный сказал, что готов к критике после красной карточки
Нападающий московского "Спартака" Антон Заболотный заявил о своей готовности к критике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта критика может усилиться после того, как он покинул поле в матче второго тура РПЛ против калининградской "Балтики". Он был вынужден покинуть поле, получив красную карточку за то, что в восьмой минуте игры ударил соперника по ноге.
Антон Заболотный отметил, что на протяжении своей карьеры он всегда подвергался критике и хорошо переносит такие ситуации. По его словам, удаление в матче с "Балтикой" станет настоящей причиной для критики.
В том матче "Спартак" проиграл со счетом 0:3 и в конце игры остался только с девятью игроками, так как во втором тайме Маркиньос получил вторую желтую карточку и покинул поле. В следующем матче "Спартак" сыграет на выезде против тольяттинского "Акрона", а перед этим проведет матч в рамках Кубка России против "Ростова".