Verde Moskvaga kelib, CSKA tibbiy ko‘rigidan o‘tmoqda
Argentinalik "Union" futbol klubining yarim himoyachisi Lionel Verde Moskvaga kelib, CSKA jamoasiga ijaraga berish jarayonidan oldin tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda "Match TV" xabar berdi. CSKA kommunikatsiyalar bo‘yicha direktori Kirill Breydo yaqinda Verde barcha zarur protseduralardan o‘tishi uchun klub tomonidan kutib olinishini tasdiqladi.
Argentinalik ommaviy axborot vositalari ham futbolchining yaqin orada ijaraga berilishi haqida ma’lumot tarqatgan. 20 yoshli Verde "Union" akademiyasida tarbiyalangan bo‘lib, joriy mavsumda 21 o‘yinda maydonga tushdi va uchta gol urdi.
Uning jamoaga qo‘shilishi CSKA uchun muhim qo‘shimcha hisoblanadi. Futbolchi hozirda o‘zini sinovdan o‘tkazmoqda va kelgusida jamoa tarkibida faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda.

Верде приезжал в Москву и проходит медицинское обследование в ЦСКА
Аргентинский полузащитник футбольного клуба "Унион" Лионель Верде приехал в Москву и проходит медицинское обследование перед процессом аренды в команду ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщила "Матч ТВ". Директор по коммуникациям ЦСКА Кирилл Брейдо недавно подтвердил, что клуб готов встретить Верде, чтобы он прошел все необходимые процедуры.
Аргентинские СМИ также распространили информацию о том, что футболист вскоре будет отдан в аренду. 20-летний Верде воспитанник академии "Унион", в текущем сезоне он провел 21 матч и забил три гола.
Его присоединение к команде является важным дополнением для ЦСКА. Футболист сейчас проходит испытательный срок и ожидается, что в будущем продолжит свою карьеру в составе команды.