Levandovski: Yamal endi kattalashmoqda, kuchayadi
Polshalik hujumchi Robert Levandovski “Barselona” klubining yosh yulduzi Lamina Yamaldan yuqori baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaponiya mamlakatining Kobe shahrida o‘tkazilgan matbuot anjumanida, ularning jamoasi mavsumoldi turni boshlagan bir paytda, Levandovski Yamaldan o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon etmaganini ta’kidladi. U yosh futbolchining o‘tgan mavsum natijalaridan ham ustunroq o‘yin ko‘rsatishga qodirligini va har yili rivojlanib borishini aytdi.
Levandovski fikricha, yoshligiga qaramay, Yamal maydonda ham, maydon tashqarisida ham endi bolaligini ortda qoldirgan. U o‘tgan yildagidan ham kuchliroq o‘ynashi mumkin va yillardan-yilga o‘z mahoratini oshirib boraveradi.
Bu so‘zlarni Sport.es nashri keltirgan. Lamina Yamal o‘tgan mavsumda “Barselona” safida 55 ta o‘yin o‘tkazib, ulkan natijalarga erishdi.
U 18 ta gol urdi va 25 ta golli pas berdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qanchalik katta hissa qo‘shganini yaqqol ko‘rsatadi.
Yosh futbolchining kelajakdagi o‘yinlari murabbiylar va muxlislar tomonidan katta umid bilan kutilmoqda.
Madrid shahridagi buyuk va mashhur Real Madrid klubi kelasi yozgi transfer oynasida o'z tarkibini jiddiy yangilashni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Klub rahbariyati jamoani
Iroq futbol chempionatining yigirma ikkinchi turiga oid qiziqarli va gollarga boy o'yinlar bo'lib o'tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu tur doirasida Erbil shahrida mahalliy

Левандовски: Ямал теперь растет, усиливается
Польский нападающий Роберт Левандовски высоко оценил молодую звезду клуба "Барселона" Ламину Ямала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На пресс-конференции, проведенной в японском городе Кобе, в то время как их команда начала предсезонный турнир, Левандовски отметил, что Ямал еще не полностью продемонстрировал свои возможности. Он сказал, что молодой футболист способен показывать игру, превосходящую результаты прошлого сезона, и каждый год продолжает развиваться.
По мнению Левандовски, несмотря на свою молодость, Ямал уже оставил детство позади как на поле, так и за его пределами. Он может играть даже сильнее, чем в прошлом году, и с каждым годом будет продолжать улучшать свои навыки.
Эти слова приводит издание Sport.es. Ламина Ямал провел 55 матчей за "Барселону" в прошлом сезоне и добился впечатляющих результатов.
Он забил 18 голов и отдал 25 голевых передач. Эти показатели наглядно демонстрируют, насколько большой вклад он внес в команду.
Будущие игры молодого футболиста ожидаются с большими надеждами со стороны тренеров и болельщиков.
Президент футбольного клуба Барселона Жоан Лапорта в недавнем интервью СМИ рассказал о неожиданном переходе молодого талантливого футболиста Дро Фернандеса в клуб Пари Сен-Жермен. Об этом сообщает
Спорт Сегодня, 09:34
Спорт Сегодня, 08:51
Один из самых крупных и интересных матчей 26-го тура Суперлиги Турции — встреча команды Галатасарай с известным Башакшехиром на своем поле. Об этом сообщает Zamin.uz. Эта встреча важна не только для
Эта неделя станет настоящим праздником для футбольных болельщиков, так как в пяти самых престижных чемпионатах Европы состоятся очередные матчи тура. Об этом сообщает Zamin.uz. На этот раз команды в