Milan Vlahovich bilan yangi muzokaralar o‘tkazdi
Milan jamoasi Juventus hujumchisi Dushan Vlahovichni sotib olish borasidagi umidlarini yo‘qotmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Juventus joriy yozda futbolchini sotishni rejalashtirmoqda, Milan esa serb futbolchisi uchun asosiy nomzodlardan biri hisoblanadi. Jurnalistlar Matteo Moretto va Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, yaqinda Milan vakillari 25 yoshli hujumchining atrofidagilar bilan yana aloqa o‘rnatib, kelishuv shartlarini muhokama qilgan.
Asosiy muammo futbolchining maoshi bo‘lib qolmoqda — u Seriya Adagi har qanday klub, shu jumladan Juventus uchun ham yuqori hisoblanadi. Milan bosh murabbiyi Massimiliano Allegri Dushan Vlahovich bilan Turin shahrida birga ishlagan, shu bois futbolchini qayta jamoaga jalb qilishni istaydi.
Hujumchining amaldagi shartnomasi yana bir yilgacha amal qiladi. Shunday qilib, Milan jamoasi serb futbolchisining xizmatlarini o‘z safiga qo‘shish uchun harakat qilmoqda.

Милан Влаховичем проведены новые переговоры
Команда Милан не теряет надежд на приобретение нападающего Ювентуса Душана Влаховича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ювентус планирует продать футболиста этим летом, а Милан считается одним из основных претендентов на сербского игрока. По информации журналистов Маттео Моретто и Фабрицио Романо, недавно представители Милана снова связались с окружением 25-летнего нападающего и обсудили условия соглашения.
Основной проблемой остается зарплата игрока — она считается высокой для любого клуба Серии А, включая Ювентус. Главный тренер Милана Массимилиано Аллегри работал с Душаном Влаховичем в Турине, поэтому он хочет вернуть футболиста в команду.
Контракт нападающего действует еще год. Таким образом, команда Милан пытается привлечь сербского футболиста в свои ряды.