«Spartak» juma kuni o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 11-daqiqasida Moskva jamoasi kamchilikda qoldi, chunki Anton Zabolotniy qoidalarni qattiq buzgani uchun qizil kartochka oldi. Mashhur sport funksioneri Roman Oreshchuk hakam Sergey Karasyovning VAR signali va video takrorini ko‘rib chiqib qabul qilgan qarorini ma’qullamaydi.
Oreshchukning so‘zlariga ko‘ra, bu baxtsiz hodisa bo‘lib, bunday holatda qizil kartochka berish to‘g‘ri emas. U o‘z fikrini «Match TV»ga bergan intervyusida shunday ifoda etdi: «Burchak urilishi bo‘lmadi, ikkala futbolchi ham to‘pga intilayotgan edi, «Baltika» futbolchisi birinchi bo‘lib to‘pga yetib oldi».
Shuningdek, Oreshchuk futbol qoidalarining talqinlari bilan endi tushunmovchilik yuzaga kelayotganini ta’kidladi. Kelasi haftada «Spartak» jamoasi Rossiya kubogi doirasida «Rostov»ga va Premyer-liga doirasida «Akron»ga qarshi ikkita o‘yinni mehmondo‘st maydonda o‘tkazadi.

Орешчук Карасёва красной карточке выразил недовольство
«Спартак» в пятницу на своем поле проиграл команде «Балтика» со счетом 0:3. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 11-й минуте игры московская команда осталась в меньшинстве, так как Антон Заболотный получил красную карточку за грубое нарушение правил. Известный спортивный функционер Роман Орешчук не одобряет решение судьи Сергея Карасёва, который принял решение после просмотра VAR-сигнала и видеоповтора.
По словам Орешчука, это несчастный случай, и в такой ситуации давать красную карточку неправильно. Он выразил свое мнение в интервью «Матч ТВ»: «Нарушения углового не было, оба футболиста стремились к мячу, игрок «Балтики» первым добрался до мяча».
Также Орешчук отметил, что теперь возникают недоразумения с трактовками футбольных правил. На следующей неделе команда «Спартак» проведет два домашних матча: против «Ростова» в рамках Кубка России и против «Акрона» в рамках Премьер-лиги.