Chelestini Alves va Alerrandro startdagi o‘rnini tushuntirdi
CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini “Match TV”ga “Ahmat” bilan o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U raqib jamoani chuqur tahlil qilganini ta’kidladi. Chelestini so‘zlariga ko‘ra, “Ahmat”da ko‘p yangi o‘yinchilar va yangi murabbiy bor, shunga qaramay, ular o‘yinni to‘liq o‘rganishga alohida e’tibor qaratishgan.
“Biz “Orenburg”ga qarshi ham xuddi shunday chuqur tahlil qilganmiz. Hozir barcha zarur kuch va vositalarimiz bor, shuning uchun raqib haqida yetarli ma’lumotga egamiz.
Bu borada hech qanday sabab izlashga hojat yo‘q”, dedi u. Chelestini shuningdek, boshlang‘ich tarkibda Alves va Alerrandro o‘ynashini, Glebov va Musayev esa maydonga tushmasligini tushuntirdi.
Ularning o‘yini yaxshi ekanini va ayniqsa, o‘yin chizig‘i orasida yaxshi aloqani ta’minlashini aytdi. Bu ikki futbolchi hujumda zarur dinamika va to‘p bilan ishlashni ta’minlaydi.
Lichi Sadulaev haqida ko‘plab gap-so‘zlar borligini bildirgan murabbiy, uni yaxshi bilishini, raqibning yakuniy choragida o‘ynash qobiliyatiga ega ekanini ta’kidladi. Biroq, Chelestini asosan o‘z jamoasining o‘yiniga e’tibor qaratishini, g‘alaba qozonish muhimligini aytdi.
U raqib futbolchi tomonidan jamoaga zarar yetkazilishiga yo‘l qo‘ymaslikka harakat qilishlarini qo‘shimcha qildi. Umuman olganda, jamoaning umumiy harakatlari va strategiyasiga e’tibor berilishi rejalashtirilgan.

Челестини Алвес и Аллерандро объяснили свои стартовые позиции
Главный тренер ЦСКА Фабио Челестини дал интервью “Матч ТВ” перед игрой с “Ахматом”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что глубоко проанализировал соперника. По словам Челестини, в “Ахмате” много новых игроков и новый тренер, тем не менее, они уделили особое внимание полному изучению игры.
“Мы также провели такой же глубокий анализ перед игрой с “Оренбургом”. Сейчас у нас есть все необходимые силы и средства, поэтому у нас достаточно информации о сопернике.
В этом отношении нет необходимости искать какие-либо причины”, - сказал он. Челестини также объяснил, что в стартовом составе будут играть Алвес и Алерандро, а Глебов и Мусаев не выйдут на поле.
Он отметил, что их игра хороша и, особенно, они обеспечивают хорошую связь между линиями. Эти два футболиста обеспечивают необходимую динамику в атаке и работу с мячом.
Тренер, упомянув о множестве слухов вокруг Личи Садулаева, подчеркнул, что хорошо его знает и что он способен играть в завершающей четверти. Однако Челестини в основном сосредоточится на игре своей команды, отметив важность победы.
Он добавил, что они будут стараться не допустить ущерба команде со стороны соперника. В целом планируется уделить внимание общим действиям и стратегии команды.